У гуртожитку Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого вибухнув мовний скандал.  Одна зі студенток висловилась через російську мову, яку всюди можна побачити в оголошеннях.

Про конфлікт між однією зі студенток і співробітницею гуртожитку розповіла Facebook-група організації C14.

Повідомляється, що україномовна студентка помітила, що всі оголошення в гуртожитку завжди складаються російською мовою. Дівчина вирішила домогтися справедливості, і поскаржилася на це співробітниці гуртожитку, зазначивши, що не розуміє російської.

Відповідь виявилася явно не такою, якої чекала дівчина. Замість вибачень їй заявили: "То йди вчи російську!".

На це студентка резонно зауважила, що живе в Україні і не хотіла б вивчати мову країни-агресора. Така відповідь явно розлютила співробітницю гуртожитку, так як вона почала вдаватися до нецензурних виразів.

Популярні новини зараз

У родині Комарова зі "Світу навиворіт" довгоочікуване поповнення, вже відома стать малюка

Ломаченко після бою з Лопесом ліг під ніж хірурга - 12 раундів практично з однією рукою: "Відколов шматок..."

Українці показали приклад щастя в парі, яку зацькували всі: йому 78, їй - 23

Онкохвора Заворотнюк зібрала останні сили на дзвінок Баскову: "Привітати тебе"

Показати ще

"Та в мене тут рідні живуть в п’ятому поколінні, я корінна киянка, а ви понаїхали тут. Іди поскаржся Порошенку", – заявила жінка.

У цей час до конфлікту долучився охоронець гуртожитку, який також накричав на дівчину.

"Цей інцидент – неповага до української і грубе порушення постанови КМДА про те, що оголошення в навчальних закладах повинні бути державною мовою. У тому числі і в гуртожитках", – наголошується в повідомленні С14. Члени організації також повідомили, що пізніше їм вдалося залагодити конфлікт.

 

Мовний закон в Україні

Раніше нардеп Євген Рибчинський, який є співавтором нового "закону про мову", влучно висловився щодо мовної ситуації в Україні.

"Коли говорять, що Мова народу, його найвиразніший спосіб самовираження, його код, його найбільше інтелектуальне надбання це прояв нацизму і попрання свободи особистості це вже є чистою маніпуляцією і свідомою провокацією проти державності як такої", – зазначає політик.

Дивіться: мовний скандал у Харкові

Як раніше повідомляв "Знай.ua", у Національній гвардії спростували "наказ", який заборонив  спілкуватися російською мовою. Документ назвали фейком та повідомили. Що в дійсності такого наказу ніколи не було.

Про це заявив глава прес-служба НГУ Вадим Голуб.

"До нас документ такого роду не надходив. Про його існування і тим більше впровадження його положень нічого не відомо", – зазначив він.

Голуб додав, що цей "наказ" вигадка і нібито так вирішили пожартувати 1 квітня.