Невгамовний Роскомнагляд, який вже створив масштабні технічні проблеми всьому російському бізнесу через свої безуспішні спроби заблокувати Telegram, не збирається заспокоюватися.

Більш того: він відпрацьовує нові принципи блокувань, які позбавлять росіян доступу до найбільших світових IT-гігантів - Google, Apple і Microsoft.

Щоправда наразі мова йде лише про тестове і короткочасне відключення, причому окремо в різних регіонах Росії. Однак це може говорити про те, що, якщо світові корпорації відмовляться допомагати Кремлю у здійсненні інтернет-цензури, ринок цієї країни виявиться для них втрачений.

Про це пишуть російські ЗМІ. У мережу вже просочився примірник листа Роскомнагляду, якого відомство направило 24 квітня регіональним операторам зв'язку. Лист називається "Про проведення експерименту". У ньому міститься розпорядження про перевірки ефективності правил блокування, описаних в додатку до документа для службового користування.

Популярні новини зараз

Під Одесою чоловік загинув на кладовищі, трагедію бачило все село

Директор Олі Полякової зізнався в тісному зв'язку із зіркою: "Наші стосунки..."

Надя Дорофєєва в сміливому монокіні похвалилася шикарною фігурою на яхті

"Найкращий тато", - Дан Балан показав маленьку дівчинку, українці затамували подих

Показати ще

При цьому звичайні користувачі в ході експерименту можуть і не відчути відключення - Роскомнагляд залишив операторам зв'язку право вибору "перевірити ефективність зазначених правил на своєму сегменті мережі в суб'єкті Російської Федерації чи на стенді". Про час проведення заходу наглядове відомство вимагає його обов'язково поінформувати.


Як стверджують фахівці, налаштування, описані в додатку до листа Роскомнагляду, повинні забезпечити блокування оновлень додатків в операційних системах Android, iOS і Windows 10. Саме через ці сервіси на пристрої користувачів приходять так звані Push-повідомлення, через які сервери Telegram "повідомляють" копіям додатку на смартфонах, планшетах і комп'ютерах користувачів IP-адреси і порти ресурсів, з допомогою яких можна обійти цензуру.

Однак побічний ефект такого блокування торкнеться не тільки Telegram: одночасно стане неможливим оновлення всіх додатків, а швидше за все - і багатьох функцій самих операційних систем. І, звичайно, встановлювати додатки з Google Play Market, Apple AppStore і офіційного магазину Windows росіяни вже не зможуть.

Це неминуче викличе в Росіх масове невдоволення населення, оскільки абсолютна більшість громадян тепер користуються смартфонами на тій чи іншій операційній системі.

Як повідомляв портал "Знай.ua", після тижня заборони Telegram багато росіян в мережі висловлювали своє невдоволення та висміювали Роскомнагляд за хронічне бажання накласти на щось вето. В інтернеті з'явилась купа мемів про те, як скандальне російське відомство "випадково" заборонило сайти відомих банків а також свій власний.