Засідання Комісії Україна-НАТО в Брюсселі на рівні міністрів закордонних справ на цьому тижні не відбудеться через вето Угорщини.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяІнформація про те, що Будапешт вже втретє заблокує проведення засідання Комісії України з Альянсом на міністерському рівні, висловлюючи таким чином претензії з мовної статті українського закону про освіту, підтвердили в євроатлантичних дипломатичних колах, передає "Укрінформ".
Як повідомлялося, раніше востаннє Угорщина застосувала право вето і заблокувала комісію Україна-НАТО на рівні міністрів оборони у лютому. Цей крок засудила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, зазначивши, що уряд Угорщини відкриває ящик Пандори.
Перед цим міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто на полях саміту "Східного партнерства" в Брюсселі повідомив, що Будапешт не може підтримати євроатлантичні зусилля України до скасування "дискримінаційного" закону про освіту.
Пізніше він поставив Україні ультиматум, звинувативши Київ у тому, що цей закон "порушив зобов'язання перед НАТО".
Нагадаємо, раніше глава МЗС Угорщини Петер Сійярто вважає, що Україна "почала міжнародну кампанію брехні проти Угорщини і закарпатських угорців".
Про це Сійярто заявив у коментарі угорському інформагентству MTI, передає сайт уряду Угорщини.
"Україна, яка прагне європейської інтеграції, недавно грубо порушила міжнародні закони про захист меншин, дотримання яких суворо вимагає Євросоюз, і почала міжнародну кампанію брехні проти Угорщини і закарпатських угорців", - сказав Сійярто.
При цьому Сійярто заявив, що угорську меншину не запросили на консультацію по закону про шкільну освіту і мову навчання.
Раніше Угорщина зажадала внести зміни в український закон про освіту і відкласти його реалізацію до 2023 року.
Як повідомляв портал "Знай.uа", в Мзс України відбулася серйозна розмова з послом Угорщини в Україні Ерно Кешкенем. Раніше він стверджував, що Будапешт має право роздавати паспорти всім, хто має угорські корені. В тому числі багатьом жителям Закарпаття.
Про це журналістам розповіла заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.
При цьому під час офіційної зустрічі міністра освіти України з угорською громадою Закарпаття були "зняті всі занепокоєння" щодо закону про освіту. Лілія Гриневич запевняє, що між державними інститутами і громадою досягнуто взаєморозуміння щодо необхідних угорській стороні заходів.