У Чорнобильській зоні спалахнула пожежа. Перші стовпи диму працівники ЧАЕС спостерігали приблизно з десяти ранку. Спочатку вирішили, що навчання, але потім все виявилося серйозно.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє ДСНС.
І вітром радіоактивний дим несе на Київ. У соцмережах кияни вже радять один одному не відкривати вікна на ніч. ЗМІ з'ясували, як захиститися від радіації в домашніх умовах. Як захиститися від радіації в домашніх умовах
Перша порада вже цілком правильно озвучили в соціальних мережах:
- закрити вікна;
- щілини прокласти вологими ганчірками,
- на вулицю виходити по можливості в марлевій пов'язці.
Запам'ятайте, що кондиціонерами від спеки рятуватися не рекомендується, вони під суворою забороною.
Друга порада - пити якомога більше води, а також уникати продуктів, які здатні інтенсивно накопичувати радіацію: грибів, риби, капусти, свинини, буряка і моркви. Краще налягати на яйця і насіння соняшнику, які суттєво зменшують вплив радіації на організм, а також знижують проникнення заражених частинок в тіло.
Будь-які продукти потрібно ретельно мити і по можливості не вживати в сирому вигляді. І овочі, і фрукти необхідно очищати від шкірки.
Третя порада - пити червоне сухе вино: воно захищає організм від впливу радіонуклідів. При цьому не менш корисний і зелений чай.
Захист від радіації - йод
Лікарі рекомендують при підвищенні радіаційного фону приймати йодовмісні препарати: наприклад, йодомарін або йод-актив. Можна просто помазати шкіру йодним розчином. Цей спосіб допомагає захистити щитовидну залозу. З інших медпрепаратів рекомендуються різні сорбенти: активоване вугілля, атоксил, ентеросгель.
Крім того, лікарі рекомендують приділяти особливу увагу вологому прибиранню (не рідше разу на день) і особистої гігієни. Приймати душ обов'язково потрібно після кожного виходу на вулицю, при цьому ретельно промиваючи слизову очей.
За даними Держагентства з управління зоною відчуження, за станом на 17:30, в Києві радіаційний фон становить 10 мкР/год (безпечний рівень - до 30 мкР/год). У місті Чорнобиль радіаційний фон становить 24,1 мкР/год (безпечний рівень - до 50 мкР / год). На промисловому майданчику Чорнобильської АЕС радіаційний фон - 50,7 мкР/год (безпечний рівень - до 140 мкР/год).
Чорнобиль: вражаюча історія бабусь, які живуть у зоні відчуження
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що потужний бій на Донецькій станції віщує страшну трагедію.