Найбільш імовірною причиною пожежі поблизу Чорнобильської атомної електростанції є підпал. На це вказують дані поліції і ГСЧС.

Правоохоронці на місці загоряння виявила щонайменше 3 факела, що може свідчити про навмисний підпал. Зловмисники таким чином могли намагатись приховати сліди інших злочинів - наприклад, незаконну вирубку лісу.

Наразі рятувальники обережно оцінюють причини пожежі, тому що сконцентровані зараз на боротьбі з полум'ям.

"На даний момент ще працюють підрозділи. Вже після ліквідації пожежі з'ясують причину. Але слід зазначити, що вогонь був в різних місцях, тобто загоряння цієї підстилки було в різних місцях", - пояснила представник ГСЧС.

За даними пожежників, пожежа спалахнула близько 10:00 ранку, вогонь з трави перекинувся на ліс, і полум'я не вдалося локалізувати досі. Цьому заважає сильний поривчастий вітер.

На місці працюють близько 120 рятувальників, 30 одиниць техніки, а з повітря гасіння забезпечують літак Ан-32 і гелікоптер Мі-8, які вже вилили на землю понад 40 тон води.

Популярні новини зараз
Повний блекаут для росії: відьма Марія Тиха передбачила розвал агресора Тепер місяцями голодувати? З карток "Ощадбанку" зникають по 25 тисяч гривень По 4000 гривень щомісяця: хто з українців отримає додаткову фінансову підтримку Була відомою українською телеведучою, а тепер риє могили в ЄС: що сталося з Литвин-Комаровською
Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.ua", в ГСЧС Києва розповіли, чи варто панікувати жителям Києва та області через пожежу у Чорнобилі.

Пожежа у зоні відчуження викликала активну реакцію в соцмережах, деякі користувачі в паніці радять киянам закривати вікна. В ГСЧС Києва розповіли, чи справді небезпечна ця ситуація.

"Дим радіацію не переносить, тому жителям Києва побоюватися і панікувати не варто. Крім цього, в Чорнобильській зоні щорічно відбуваються подібні пожежі", - зазначає спікер ГСЧС Світлана Водола.

За її словами, в небезпечних умовах працюють пожежні в самому чорнобильському лісі, на землі. Там співробітникам ГСЧС доводиться перевіряти рівень радіації за допомогою дозиметрів. У місті ж і Київської області жителям турбуватися не варто.

Рятувальники повідомили про радіаційний фон станом на 17:30. У Києві рівень радіації становить 10 мікрорентген на годину (безпечний рівень радіаційного фону - 30 мікрорентген на годину).

При тому, у місті Чорнобиль радіаційний фон становить 24,1 мікрорентген на годину (безпечний рівень радіаційного фону - 50 мікрорентген на годину). На промисловому майданчику Чорнобильської АЕС - 50,7 мікрорентген на годину (безпечний рівень радіаційного фону - 140 мікрорентген на годину).