Найбільш імовірною причиною пожежі поблизу Чорнобильської атомної електростанції є підпал. На це вказують дані поліції і ГСЧС.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПравоохоронці на місці загоряння виявила щонайменше 3 факела, що може свідчити про навмисний підпал. Зловмисники таким чином могли намагатись приховати сліди інших злочинів - наприклад, незаконну вирубку лісу.
Наразі рятувальники обережно оцінюють причини пожежі, тому що сконцентровані зараз на боротьбі з полум'ям.
"На даний момент ще працюють підрозділи. Вже після ліквідації пожежі з'ясують причину. Але слід зазначити, що вогонь був в різних місцях, тобто загоряння цієї підстилки було в різних місцях", - пояснила представник ГСЧС.
За даними пожежників, пожежа спалахнула близько 10:00 ранку, вогонь з трави перекинувся на ліс, і полум'я не вдалося локалізувати досі. Цьому заважає сильний поривчастий вітер.
На місці працюють близько 120 рятувальників, 30 одиниць техніки, а з повітря гасіння забезпечують літак Ан-32 і гелікоптер Мі-8, які вже вилили на землю понад 40 тон води.
Як повідомляв портал "Знай.ua", в ГСЧС Києва розповіли, чи варто панікувати жителям Києва та області через пожежу у Чорнобилі.
Пожежа у зоні відчуження викликала активну реакцію в соцмережах, деякі користувачі в паніці радять киянам закривати вікна. В ГСЧС Києва розповіли, чи справді небезпечна ця ситуація.
"Дим радіацію не переносить, тому жителям Києва побоюватися і панікувати не варто. Крім цього, в Чорнобильській зоні щорічно відбуваються подібні пожежі", - зазначає спікер ГСЧС Світлана Водола.
За її словами, в небезпечних умовах працюють пожежні в самому чорнобильському лісі, на землі. Там співробітникам ГСЧС доводиться перевіряти рівень радіації за допомогою дозиметрів. У місті ж і Київської області жителям турбуватися не варто.
Рятувальники повідомили про радіаційний фон станом на 17:30. У Києві рівень радіації становить 10 мікрорентген на годину (безпечний рівень радіаційного фону - 30 мікрорентген на годину).
При тому, у місті Чорнобиль радіаційний фон становить 24,1 мікрорентген на годину (безпечний рівень радіаційного фону - 50 мікрорентген на годину). На промисловому майданчику Чорнобильської АЕС - 50,7 мікрорентген на годину (безпечний рівень радіаційного фону - 140 мікрорентген на годину).