Правець в Україні: симптоми і лікування хвороби

поділитись

0

0

Найважливіше про хворобу

Літо – це період коли правець особливо небезпечний. Це гостре інфекційне захворювання, яке вражає нервову систему людини і може призвести до дуже тяжких наслідків. До того ж, правець – це захворювання з дуже високою ймовірністю летального результату. І тому, ми вирішили розповісти вам, як уберегтися від правця, його симптоми, а як лікуватися.

Правець: причини захворювання

Збудник правця має досить складну назву: анаеробна грампозитивна паличка Clostridium tetani родини Bacillaceae. І саме вона утворює в організмі дуже сильні речовини, які вражають нервову систему.

Правець: симптоми хвороби

Інкубаційний період хвороби може тривати навіть місяць. Перше, що почне вас турбувати – це важка біль навколо рани, через яку ви і захворіли. А основний специфічний симптом правця – тризм, тобто "сардонічна посмішка". А якщо не почати лікується в час, то з'являться судоми по всьому тілу.

Правець: профілактика хвороби

Найголовніше і найпростіше – це вакцинація правця. Крім цього, при різних травмах і пошкодженнях слизистих, або шкірних покривів, проводять екстрену вакцинацію від правця. Також застосовують метод пасивної і пасивно-активної профілактики та екстреної ревакцинації. Екстрена вакцинація від правця робиться тільки тим людям, що вже були вакциновані раніше, при можливому зараженні. А неспецифічна проводиться, щоб попередити травми в побуті та на виробництві.

Лікування правця

Зазвичай, якщо хвороба проходить з ускладненнями, то лікування правця проходить відразу у відділеннях інтенсивної терапії, або навіть реанімації. Звичайно, хворий повинен знаходиться в повному спокої. Годують хворих правцем найчастіше через зонд, а рану, через яке було зараження повністю обкладають спеціальною сироваткою.

Автор матеріалу: 
Антон Антонов
Теги: 
Правець, хвороба, симптоми, лікування
Такого ще не було - вся країна слідкувала за ними, затамувавши подих
0
0
20:16 22.10.2017
Дронов зараз знаходиться в лікарні і готовий співпрацювати зі слідством
0
0
19:25 22.10.2017