Кількість українців, які відправляються на заробітки до сусідньої Польщі, постійно зростає. І хоча не всі з них перебувають там на законних підставах, про що свідчить нещодавній випадок із депортацією 62 наших співвітчизників, але тенденція зберігається й досі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк їм живеться за кордоном та чи насправді все так добре, як розповідають по поверненню колишні мігранти?
Дізнатися про це можна із ролику, опублікованого на сторінці "Час народу" у Facebook.
На відео видно, що ще не встигли наші прибути до Польщі, як вже в автобусі починають "піднімати бойовий дух" піснями. Справді, сили знадобляться, адже приїхали сюди збирати кукурудзу. Навіть виглядають відповідно, як городники: кепка, ящик, подібний до супермаркетних і в перші хвилини після перетину кордону ще з посмішкою на обличчі.
А потім все різко змінюється. За неналежну форму одягу (наприклад, прикраси у дівчат) тут будуть штрафувати, про що повідомляють одразу ж на плантації, і зовсім не церемонячись, суворим, наказовим тоном.
"У кожного є з собою бейджик на постійній основі, тому що здача ящиків буде так само через сканер, як і вихід на роботу. Якщо хтось по своїй дурості зійшов з поля, тоді день йому не зараховується, він лишається не на роботі, вважається прогул і – штраф", - так "інструктують" заробітчан перед початком.
Цікаво, що українці, які намагаються знайти перспективи у Польщі чи Німеччині, Португалії, Іспанії, Італії, навряд чи звертатимуться до Страсбурга, якщо їм загрожує негайне звільнення або депортація – суворі правила та закони, на жаль, не на нашому боці.
Юристи запевняють: кожен окремий випадок ймовірної дискримінації розглядатимуть у суді окремо і швидше за все справа застрягне у бюрократичній машині, так і не давши шансу довести свою правоту.
Дивіться: як українці працюють у Польщі
Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям розповіли подробиці працевлаштування у Польщі.