Протягом останніх кілька років, за даними соціології, триває падіння загального рівня фінансової обознанності середовищ населення. Так, лише близько 30% мають уявлення про свою незалежність, а понад 60 відсотків жителів нашої країни користуються лише базовими фінансовими послугами такими як користування кредитними картами, оплата послуг і товарів в онлайн-режимі. Однак незважаючи на це, лише 10% відсотків українців довіряють інвестиційниму сектору економіки.

За інформацією Держкомстату, кожен 4-й в Україні мав невдалий досвід з такими установами, що і породило багато міфів про роботу з такими фірмами. Однак, в той же час, їх побоювання цілком зрозумілі - багато з цих пропозицій є спекулятивними або фінансовими пірамідами. І сьогодні багато хто хоче підвищувати рівень своїх знань і умінь за допомогою вебінарів, семінарів і експрес-курсів з трейдингу, фінансових операцій та стратегій заработка. Ми вирішили дізнатися про тенденції до вирішення цього питання у нашого постійного експерта, керівника фінансової академії Enigma Михайла Романенко.

"Сьогодні в інтернеті ми можемо бачити безліч різних курсів і навчальних програм, які повинні навчити людину: управляти особистими фінансами, формувати інвестиційні портфелі, прибутково торгувати на фінансових ринках, отримувати дохід різними способами на криптовалютах і багато іншого", - однозначно заявив пан Романенко. Він зазначає, що є кілька аспектів, які показують невідповідність пропорції "кількість - це не якість". Наприклад, більшість "таких" курсів націлені на те, щоб після них "студент" приніс свої кошти в якості інвестиції в той проект, який проводив йому навчання, після чого він навряд-чи побачить свої гроші. І це не єдина проблема. Багато "бізнес тренери" ​​не мають реального досвіду діяльності. "Часто спікер сам ніколи не займався тим, чого навчає і читає нескінченні лекції, після вивчення яких люди часто втрачають гроші", - зазначив експерт.

На думку Михайла Романенко, така тенденція на українському ринку продовжує зростати, при чому, це трапляється на тлі серйозних світових фінансових "бумах".
"На тлі колосального зростання ринку криптовалюта, багато тренерів швидко "перекваліфікувалися" в свого роду "крипто-євангелістів". Зараз вони стали "проповідувати" в цій індустрію дуже навіть "задорого", тому що попит на знання в сфері інвестиції, трейдингу, криптовалюті виріс у декілька разів. Довірливі клієнти прийшли за знаннями про те, як скористатися новими можливостями, як примножити капітал, сформувати свій портфель, а в підсумку отримують загальну інформацію, яка не завжди відповідає реаліям", - констатує експерт.

Популярні новини зараз

42-річна Ані Лорак у вузькому вбранні вразила різкими змінами: "На себе не схожа"

Помер колишній міністр закордонних справ України Анатолій Зленко

Нахабний домушник "мітить" квартири киян: "Зло не дрімає"

Потап розкрив своє найпотаємніше бажання: "С*ськи як у Насті Каменських"

Показати ще

Він упевнений, що є кілька важливих відмінностей "фінансового" пройдисвіта від справжнього професійного тренера. Перший - завжди намагається отримати спочатку кошти швидше, ніж розповість про те, за що прийдеться платити. "Топ-тренер ніколи не буде ризикувати своїм ім'ям і репутацією, підставляючись під сумнівні проекти. Також він завжди пропонує для різних людей персональний підхід до вивчення ринку і підвищенню загального рівня фінансової грамотності. І ще один факт - це робота на основі справжньої, живої торгівлі і максимум практики. Профі-тренер не буде витрачати час на багатогодинні лекції в режимі онлайн-трейдингу. Тоді як тренер-пройдисвіт, який хоче здерти з вас якомога більше особистих коштів, ніколи не зробить ні першого, ні другого і тим більш останнього", - резюмував керівник фінансової академії Enigma Михайло Романенко.