До Європи без віз – почувши цю фразу, українці були дуже здивовані. Хтось радів можливостями відвідати інші країни, інші – боялися і нарікали на ймовірні труднощі. Проте минув час і практика показала: зміни справді відбулися і однозначно у позитивний бік.

Подібним досвідом своєї подорожі поділився на сторінці у Facebook відомий волонтер Мирослав Гай.

У Європі він був ще до того, як на Сході почалися бойові дії. Тепер вирішив із дружиною та дітьми на кілька днів поїхати відпочити. Перше, що здивувало: система справді працює, ніхто не вимагав зайвих документів, процедура пройшла швидко:

"На кордоні не вимагали пред'являти нічого: ні страховки, яка була, ні довідки з роботи або виписки з банку, яких не було. Нічого. Тільки паспорт. Дружину попросили здати відбитки, бо вона не зробила біометричний. Запитали, скільки пального в баку. Я відразу зрозумів, перевіряють на контрабас", - згадує він.

Минувши територію Закарпаття, потрапивши до Словенії, Гай був вражений красою пейзажів – тут ніби й не було натяку на те, що десь там, на далекому Донбасі досі не спокійно:

Популярні новини зараз

Ольга Сумська знову виходить заміж: Роксолана розкрила подробиці весілля

Сумська і Борисюк на честь "срібної" річниці показали, як виглядали 25 років тому

У родині Тараса Тополі біда, сльози рікою: "Спочивай з миром..."

Засоби від усіх хвороб огірків: овочі й бадилля будуть зеленими до самої осені

Показати ще

"Це не Європа така чиста, там теж є сміття на узбіччях і туалети на заправках бувають брудніше наших, і цигани Словаччини явно не IT працівники, але просто стандарти до екології, прибирання, і викидами підприємств відрізняються. Я радий, що відкрилися такі можливості для українців. Потрібно побачити і порівняти".

До безвізу, запевняє волонтер, можна ставитися по-різному: нарікати на чинну владу, чи навпаки – втішатися з появи нових перспектив. Проте, очевидно одне: радянська машина, яка роками впливала на свідомість українців, остаточно припинила своє існування:

"Безвіз дав можливість Україні повернутися до своєї споконвічної цивілізаційної моделі – Європи", - підсумував Гай.

Користувачі охоче поділилися власним досвідом із волонтером, і слід сказати - відгуки кардинально відрізнялися:

Як повідомляв портал "Знай.ua", міграційна служба порахувала українців із біометрикою.