Белогорськоє водосховище здатне забезпечувати споживачів лише до кінця липня, витрата води перевищує її прихід уже в три рази.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це 8 червня на прес-конференції розповів власник кримського сафарі-парку "Тайган" Олег Зубков.
"В даний час у Білогірського водосховища прихід води становить один куб в секунду, а витрата - три куби, тому в умовах сформованої в Криму посухи, ця водойма зможе забезпечувати водою споживачів тільки до кінця липня. Буквально щодня рівень води у водоймі значно знижується", - повідомив Зубков. Власник кримського сафарі-парку зазначив, що відстежує ситуацію через те що "Тайган" споживає воду з Білогірського водосховища, для чого був побудований водовід довжиною три кілометри.
"Вода нам обходиться дуже дорого, але це єдиний варіант, тому що Тайганськоє водосховище, з якого ми раніше споживали воду, практично висохло і давно не має корисного об'єму води", - зазначив Зубков.
Белогорськоє водосховище розташоване в руслі річки Біюк-Карасу, що бере свій початок з самого повноводого витоку в Криму - Карасу-Баші.
Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з островом. Після анексії Криму Росією в 2014 році, поставки води на півострів припинили.
Варто відзначити, що раніге у мережі виклали фото наслідків посухи в північних районах окупованого Криму. Село Правда – типова кримська глибинка. До Сімферополя звідси близько 110 кілометрів до райцентру Первомайське безпосередньо не більше п'яти.
Журналісти показали, як живе зараз ця кримська глибинка, пише Крим.Реалії.
Так, з 4 червня Правда, як і весь район, офіційно живе в режимі надзвичайної ситуації природного характеру. У зв'язку з безперервною посухою для чотирьох степових районів півострова своїм розпорядженням ввів "глава Криму", Сергій Аксьонов.
Відзначається, що режим НС дозволить, насамперед, місцевому сільськогосподарському виробничому кооперативу (СВК) "Правда" розраховувати на урядові компенсації від РФ.
75% врожаю пшениці було втрачено через посушливу погоду, збиток склав близько 10 млн рублів (понад 4 млн. гривень). Значні втрати "Правда" понесе і в озимому ячмені, збір якого почався 5 червня. "Ситуація катастрофічна. Схожа посуха у нас була і в 2008, і в 2012 роках. Але тоді виручала дніпровська вода" – розповів головний агроном господарства Павло Талалов.
Зупинка "Правда". Відразу за нею на кілометри тягнеться бетонний жолоб, по якому раніше на поля подавалася вода з Північно-Кримського каналу.
Тепер же по підземних трубах вода качається виключно з артезіанських свердловин.
А далі подається в полі на дощувальну установку "Бауер". Але за такого поливу, визнають фахівці "Правди", врожайність овочевих культур за останні роки впала у 2-3 рази. Грунт потребує обов'язкове гіпсування.
Одне з постраждалих від посухи пшеничних полів села. Вціліло 240 гектарів, повністю загинуло – 760.
Колосся озимого ячменю так і не набрали потрібної кондиції. Його прибирання в селищі вже почалася.
Кукурудзу намагаються врятувати поливом з свердловин. Після висихання на поверхні ґрунту залишається сіруватий сольовий наліт.
Нова дамба перекрила воду на окупований Крим
Нагадаємо, раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що на Крим очікує нестача питної води.