ПриватБанк виділив окрему групу кредитів, що "не працюють", а це майже шість мільярдів гривень, які видавали ще до того, як фінустанову націоналізували, тобто до 19 грудня 2016 року.

Такий висновок маємо, виходячи зі звіту ПриватБанку.

"На думку керівництва, цей портфель має схожі показники кредитного ризику, незалежно від класифікації за галуззю економіки та напрямом комерційної діяльності на дату видачі таких кредитів", - говориться в документі.

Приватбанк зазначає, що на 31.12.2017 обсяг вказаних кредитів становив 185,6 млрд грн, що на 5,56 млрд грн менше, ніж було на кінець 2016 року (191,14 млрд грн), а сформований резерв по ним - 181,9 млрд грн (на кінець 2016 року - 169,15 млрд грн).

При цьому Приватбанк наводить дані, що за рахунок резерву в 2017 році він списав як безнадійні кредити та аванси клієнтам на 5,86 млрд грн. Торішні відрахування до резерву під знецінення кредитів за цим портфелем склали 17,3 млрд грн.

Популярні новини зараз
В Україні змінюють правила виплат для ВПО: потрібно принести один документ Показники лічильника стануть недійсними: споживачів застерегли від неприємностей з платіжками Тариф 7,96 грн/куб діятиме не для всіх: кому доведеться платити більше Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати
Показати ще

Станом на кінець 2017 року банк оцінював отримане нерухоме майно як врегулювання прострочених кредитів на суму 11,27 млрд грн, тоді як на кінець 2016 року - 21,84 млрд грн (переоцінка активів називалася однією з підстав для докапіталізації в 2017 році, - ред.).

Трохи раніше уряд наводив інформацію, що не очікує погашення проблемних кредитів у портфелі Приватбанку в найближчі роки. Нацбанк зазначав, що понад 95% корпоративного кредитного портфелю Приватбанку - це інсайдерські позики. Колишній власник Приватбанку Ігор Коломойський цю інформацію спростовував. Через суди "приватівці" отримали відстрочку 7-9 років на виплату Приватбанку майже 70 млрд грн.

Як екс-керівництво ПриватБанку впливає на політичну ситуацію


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що аудитори не змогли знайти достатньо доказів щодо того, скільки коштує майно, що перейшло у власність ПриватБанку в якості застави на суму більше 7 мільярдів гривень.