За допомогою МРТ-сканування вчені з Університету Суррея (Гілфорд, Англія) вперше записали ностальгічну реакцію в мозку. Вона "живе" в мигдалині — області мозку, яка відіграє ключову роль у формуванні емоцій і пам'яті.

"МРТ відкриває вікно в мозок, дозволяє досліджувати автоматичні емоційні реакції і науково демонструє зв'язок між людьми і важливими для них місцями", — говорить доктор Енді Майерс з Університету Суррея.

20 добровольців принесли в лабораторію особисті фотографії 10 важливих місць і об'єктів. Під час перегляду кожного знімка їх просканували мозок і порівняли з реакцією на звичайні, менш значущі зображення.

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Астролог побачив у травні "лихо" для України На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Німеччина вводить суворі обмеження: як це вплине на українців
Показати ще

Улюблені місця не тільки викликали в мигдалині набагато більш сильну реакцію, але також "відгукувалися" медіальної префронтальної кори, яка відповідає за активацію позитивних емоцій, і парагиппокампальной звивині, пов'язаної з самоідентифікацією.

Також вчені провели окремий опитування з участю 2000 чоловік, з'ясувавши, наскільки важливі для них ностальгічні місця та спогади.

Дві третини опитаних сказали, що ці особливі місця змушують їх відчувати себе спокійно і відволікають від повсякденних негараздів, а майже 50% зізналися, що це допомагає їм подолати стрес і тривогу.

Улюблені місця з минулого не тільки формують нашу особистість, але також мають глибокі фізичні і психологічні переваги. Для багатьох людей сильний зв'язок з місцем викликає бажання захистити його, зберегти для майбутніх поколінь, тому вчені назвали ностальгію важливою з історичної, культурної та екологічної точок зору.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", жителі мегаполісів частіше відчувають стрес, тому необхідно навчитися його контролювати. Про це повідомила в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у себе в Facebook.

За її словами, дослідження показують, що у них на 21% вище ризик появи тривожних розладів і на 39% - розладів настрою, ніж у жителів сільської місцевості.

В. о. міністра охорони здоров'я уточнила, що симптоми тривожності - це поганий настрій, порушення сну, підвищена чутливість до шуму.