З квітня в Україні стартує автоматичний перерахунок страхового стажу для тих, хто працює після досягнення пенсійного віку. Для таких людей автоматично повинні вирости виплати.

"Повинен бути вперше проведений автоматизований перерахунок для тих людей, які продовжували працювати та набули страховий стаж", – зазначила заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко.

До цього пенсіонери, які продовжують офіційно працювати, повинні були прийти і написати заяву на перерахунок. Тепер концепція буде іншою.

"Перший – це стаж. У нашій формулі це процент, який дорівнює відпрацьованим рокам. Якщо ви вийшли на пенсію зі страховим стажем 40 років, то ця цифра 0,4. Другий компонент – це зарплата", - говорить Ковпашко.

Популярні новини зараз
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю 1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Показати ще

Вони взяли середню по Україні – 3 тисячі 764 гривні 40 копійок. І помножили на індивідуальний коефіцієнт, який залежить від сплачених страхових внесків та рівня зарплати. Крім того, щоб заохотити працювати якомога довше, новацією вводиться поняття наднормативного стажу – по 1% прожиткового мінімуму за кожен перепрацьований рік.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що українцям вже скоро підвищать розмір пенсійних виплат для військових. В середньому до загальної суми додадуть ще близько 1500 гривень. Як зазначив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, цей процес частково вже запущений. Очікувати перших змін слід в кінці поточного місяця. За його словами, здійснити це на практиці буде нелегко і щоб довести справу до кінця, знадобиться чимало часу.

Розенко додав, що на збільшення розміру пенсій для військових з бюджету виділити близько 8 мільярдів гривень, тоді як раніше уряд пропонував 7 мільярдів гривень. Пояснив це тим, що восени минулого року, коли запустили пенсійну реформу, виплати не перераховували. З-за цього довелося створити окремий законопроект і внести його на розгляд Верховної Ради. Документ повинен був припинити дискусії навколо цього питання.

З квітня в Україні стартує автоматичний перерахунок страхового стажу