Нещодавно Верховна Рада представила ключовий закон для України, який офіційно вписує в законодавство факт російської військової агресії, уточнює повноваження армії і одночасно узаконює Мінські угоди.

Однак в кожному законі є дві сторони медалі. Ми вирішили розібратися в цьому, і пояснити простими словами, що таке закон про реінтеграцію Донбасу та як він позначиться на окупованих територіях.

Як пояснив Олександр Турчинов, закон про реінтеграцію Донбасу дозволяє Україні:

"Приймати в установленому порядку рішення про запровадження правового режиму воєнного стану, а також рішення про застосування Збройних Сил України, інших передбачених законами України військових формувань в Донецькій і Луганській областях для відновлення територіальної цілісності України, стримування та відсічі збройній агресії, забезпечення охорони та оборони Державного кордону".

Крім того, дуже важливим моментом є те, що тепер традиційний трюк Путіна "нас там немає", або "ми захищаємо своїх" не пройде. Все завдяки тому, що в законі про реінтеграцію Донбасу офіційно говориться про те, що Росія веде окупацію на території України не тільки безпосередньо, але силами найманців, які займають керівні посади в "ЛНР" і "ДНР". Саме це забороняє Росії брати участь у "Миротворчої місії" на території України.

Популярні новини зараз
Черги — не проштовхнешся? АТБ оголосили суперакцію зі знижкою в 50%, але є нюанс Дмитро Комаров став ворогом номер один і задоволений: "Мені не соромно дивитися людям у вічі" За комуналку платити більше не будемо: українці дізналися, тарифи на які послуги точно не зростуть Наречена Роналду Джорджіна Родрігес не змогла пережити загибель сина: "Це найбільший біль"
Показати ще

Варто додати, що з закону про реінтеграцію Донбасу викреслили режим особливого самоврядування на Донбасі, якого від нас вимагали у Франції та Німеччині. Безліч депутатів відмовлялися підписувати подібне, тому такий законопроект був поданий окремо.

Так, закон про реінтеграцію Донбасу узаконить Мінські домовленості, адже зараз вони знаходяться поза межами правового поля. Це теж піддається досить великий критиці, особливо тому, що, якщо доведеться виконувати частину цих угод, то потрібно буде виконати і політичні обов'язки. А це означає те, що нам доведеться випустити по амністії всіх учасників бойових дій на Донбасі.

Крім цього, в законі про реінтеграцію Донбасу прописана така норма "дозвіл військовим вести бойові дії у мирний час". Звучить досить дивно, але офіційної війни Росії і України немає. Тому, така умова прописана, щоб підстрахуватися на випадок того, що в РФ почнуться судові процеси проти українських військових.

Дивіться про битву за Донбас

Як повідомляв портал "Знай.ua", реінтеграція Донбасу не врахувала основних вимог Заходу. Закон ухвалили відносно швидко, але багато положень впустили.