У вівторок, 17 квітня чиновники разом з організацією чорнобильців у Кам'янському скликали нараду, на якій обговорили заходи, заплановані на річницю Чорнобильської катастрофи. Головою наради виступила заступник мера Кам'янського Тетяна Завгородня.

У четвер, 26 квітня о 9:00 у храмі Святого Луки відбудеться панахида за загиблими від катастрофи на Чорнобильській АЕС. По її завершенню парафіяни здійснять хресний хід від храму до пам'ятного знаку "Чорнобиль – вічний біль України".

О 10:00 розпочнеться мітинг та урочисте покладання квітів до пам'ятного знаку. Учасником заходів може стати будь-який небайдужий до трагедії житель Кам'янського. Також на них будуть бути пристутніми безпосередньо ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС.

26 квітня 1986 року сталася катастрофа планетарного масштабу. Аварія на Чорнобильській АЕС стала своєрідним попередженням для людства, коли вибухнув четвертий енергоблок електростанції.

Популярні новини зараз
Monobank "заморожує" особисті кошти українців: хто може залишитися без копійки Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають "Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору
Показати ще

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа"у Свердловській області РФ на Бєлоярській атомної станції відбулися якісь серйозні порушення в роботі. Зараз там не можуть запустити реактори, які були на ремонті. Запуск реактора блокує автоматика. Можливо, проблема полягає в тому, що було неправильно проведене завантаження паливних елементів. У цієї проблеми є кілька шляхів вирішення, але найбільш вірогідним стає спорудження саркофага, як над Чорнобильською АЕС.

Іншим варіантом вирішення проблеми залишається продовжувати спроби запуску в надії, що в один з разів автоматика не заблокує запуск. Також можливий варіант відправки людей в активну зону для перевантаження палива, але там надмірний рівень радіації, після якого немає шансів вижити.

Останній з варіантів – блокування автоматики і ручний запуск реактора. Саме так вчинили на ЧАЕС. Але при цьому БАЭС має більш потужний реактор, в якому використовується плутоній.