Чотири роки тому, 5 липня 2014 року, о 13:00 бійцями-розвідниками 2-го батальйону Національної гвардії над міськрадою Слов'янська було встановлено український прапор.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗвільнення міст Слов'янська та Краматорська, які майже три місяці перебували під ворожою окупацією, стало черговою перемогою сил АТО над сепаратистськими бандформуваннями.
У звільнених містах поступово налагоджувалося мирне життя, почали функціонувати комунальні та соціальні служби.
Сьогодні виповнюється чотири роки з дня, коли українська армія після тривалої облоги зайняла стратегічно важливі міста Слов'янськ та Краматорськ.
Бої почалися в середині квітня, коли проросійські терористичні банди захопили ключові адміністративні будівлі міст. Потерпівши фіаско в Слов'янську озброєні банди бойовиків змушені були рано вранці 5 липня 2014 року залишити місто.
Робили вони це організовано, кількома колонами. Те ж саме зробили і бойовики з Краматорська, приєднавшись до колони втікачів зі Слов'янська терористів. Основні сили незаконних збройних формувань були переміщені до Донецька і Горлівки.
Вже в обід 5 липня над будівлею Слов'янського і Краматорського міських рад були підняті українські прапори. Після звільнення міст стало ясно – бойовики тікали в поспіху, так як залишили після себе величезну кількість зброї і боєприпасів російського виробництва, що стало вагомим і незаперечним доказом для тих, хто до останнього моменту не вірив у причетність Росії до військової агресії проти України.
З приходом українських військових міста почали повертатися до нормального мирного життя. 13 жовтня Краматорськ тимчасово став донецьким обласним центом – сьогодні Донецька обласна військово-цивільна державна адміністрація знаходиться саме тут.
Разом зі Слов'янськом та Краматорськом українські військові також звільнили Артемівськ (нині – Бахмут), Дружківку і Костянтинівку.
Зазначимо, що День звільнення Слов'янська від проросійських терористів відзначається 5 липня згідно з Постановою Верховної Ради України № 1069-VIII від 31 березня 2016 року.
Згідно пояснювальній записці до проекту постанови, звільнення Слов'янська та Краматорська є надзвичайно важливою подією в суспільно-політичному житті України, тому ця дата повинна святкуватися на загальнодержавному рівні.
Як повідомляв портал "Знай.uа", українські військові на Донбасі взяли під свій контроль важливі дороги, які напередодні вирвали з лап окупантів.