У понеділок, 11 червня, виповнюється рівно рік, як в Україні почав діяти безвізовий режим з Євросоюзом. Можливістю літати в Шенгенську зону без візи скористалися понад 500 тисяч разів, щоправда, більшість мандрівників вважали за краще "добити" старі візи.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк повідомляє ВВС, переважна більшість людей, які відстояли кілометрові черги за біометричними паспортом, так ним і не скористалися.
Як повідомили в Державній прикордонній службі, за рік співвітчизники скористалися безвізом 517 тисяч разів. Йдеться про поїздки на територію Євросоюзу з біометричним паспортом без візи, що діє.
Уточнюється, що це кількість в'їздів, а не людей. Другий показник підрахувати вкрай складно. В цілому з червня 2017 року по червень 2018 роки українці їздили в ЄС 19,5 млн раз, і з них близько 4 млн - за біометричними паспортами, але з дійсною візою.
Разом з тим громадська організація "Європа без бар'єрів", спираючись на дані ЄС, підрахувала, що в 2017 році, коли безвіз діяв вже півроку, кількість запитів від українців на візи скоротилося вдвічі - з 1,4 млн до 720 тисяч.
Як відомо, в безвізовий для нас європейський список входять Австрія, Бельгія, Болгарія, Німеччина, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія і Швеція.
Українські експерти стверджують, що безвіз так і залишився для українців суто теоретичною можливістю туристичних поїздок до Європи.
Думка економістів підтверджують і туроператори, які констатують: незважаючи на те що це наше перше повноцінне безвізове літо, смаки українців за рік мало змінилися і бажаючих поїхати на відпочинок до Європи більше не стало.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що Білорусь підписала безвізовий режим з однією з найбільш економічно впливових держав.