Уже рік, як мінімальна зарплата в Україні зросла майже в два рази, склавши 3200 гривень (з урахуванням податків 2576 грн). У лютому вона зросла ще на 16%, оскільки мінімальна зарплата з січня збільшилася до 3723 грн. Незважаючи на бравади уряду, експерти не бачать особливої ​​різниці в рівні життя українців: разом із зарплатами стрімко зросли і ціни.



"Зростання мінімалки у бюджетників потягнуло за собою підвищення заробітків в приватному секторі. Але питання: звідки взялася підвищена зарплата, якщо не у всіх роботодавців був економічний зазор, щоб платити більше? Білі ставки працівникам бізнесмени підняли за рахунок зменшення своїх прибутків, потім поступово збільшили вартість кінцевої продукції, і зростання зарплат спричинив за собою новий виток цін. У мене немає відчуття, що нові зарплати поліпшили рівень життя народу, тому що далеко не всі компанії використовували це як стимул до підвищення ефективності роботи. І сьогодні не всі готові підвищувати заробітки далі", - розповіла експерт Тетяна Пашкіна, передає "Сегодня".



Економіст Іван Нікітченко теж вважає, що зростання зарплат, безумовно, вплинуло на зростання цін, але не вважає, що цей вплив дійсно значний.

Популярні новини зараз
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Показати ще

"З одного боку, зростання виплат для бюджетників завжди веде до інфляції. З іншого - через зростання мінзарплати збільшилося податкове навантаження на бізнес, і він компенсував її підняттям цін. Але більше вплинула девальвація гривні, зростання цін на нафтопродукти", - заявив він.



У Міністерстві економрозвитку розповіли, що з 1 січня 2018-го зросли не тільки мінзарплати, а й посадові оклади бюджетників за Єдиною тарифною сіткою (ЄТС), оскільки оклад для 1-го розряду ЄТС дорівнює прожмінімума для працездатних на 2018 року, а він виріс з 1600 до 1762 грн. Але для 1-11 розрядів (всього їх 24) зрівнялівка залишилася, оскільки їхня зарплата виявилася нижчою за мінімальну і тільки з 12-го розряду вона вище - 3735 гривень.



До слова, у другій половині 2018-го мінімалка може вирости ще раз - до 4100 грн, що ще в минулому році пропонував Петро Порошенко. Однак через відсутність грошей у державній скарбниці на зростання доходів бюджетників підвищення відклали, попередньо на півроку. Президент Украналітцентру Олександр Охріменко прогнозує, що "брудні" зарплати все одно продовжать зростання в цьому році через те, що все більше українців після введення безвіза їдуть на заробітки до Польщі і Чехії:

"Гроші заробітчан, що надсилаються рідним, побічно впливають на зростання цін у нас, тому для збереження споживчого попиту в приватному секторі поступово будуть зростати нелегальні зарплати, а офіційні у дедалі більшої кількості працівників бізнес покаже на рівні мінімуму або трохи вище".

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що українці привезли додому з Польщі рекордні суми.