Полум'я масштабної війни охопить Близький схід через 10-15 років. Між собою зіткнуться Саудівська Аравія та Іран.

Як передає 360tv, стан релігійної "Холодної війни", яка охопила ці країни ще пів століття тому, можна порівняти з протистоянням США і СРСР.

За словами кронпринца Саудівської Аравії, війна не перейде в гарячу фазу при одній умові: якщо міжнародне співтовариство наважиться посилити тиск на Іран, чий режим необхідно стримувати економічно і політично.

Саудівська Аравія завжди була непримиренним противником укладеного в 2015 році договору західних країн та Ірану щодо ядерної програми останньої – відповідно до цього, всі ядерні потужності Іран повинен використовувати виключно в мирних цілях в обмін на зняття санкцій. В Ер-Ріяді вважають, що санкції необхідно повернути, інакше Іран обов'язково влізе в бійку з Саудівською Аравією і втопить весь регіон в крові.

Благословенний королем Салманом в 2016 році, принц Мохаммед, який де-факто керує всіма важливими процесами в королівстві, загострив відносини з Іраном до критичного рівня: майже повністю обірвав дипломатичний контакт з Тегераном і змусив зробити те ж залежні від Саудівської Аравії країни Близького Сходу та Африки.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

"Ми повинні досягти успіху [у стримуванні Ірану] щоб уникнути військового конфлікту. Якщо ми не досягнемо успіху в тому, що ми намагаємося зробити, через 10-15 років нас чекає війна з Іраном", - сказав Мохаммед бін Салман.

З моменту зняття санкцій з Ірану його вплив дійсно зріс: в Іраку підконтрольне йому шиїтське ополчення зіграло важливу роль у розгромі Ісламської держави і іракських курдів, спробували створити незалежну державу, а в Сирії іранський елітний Корпус вартових ісламської революції (КВІР) – одна з головних опор армії Башара Асада.

За словами політолога Ікбаля Дюрре, Америка, Ізраїль, Єгипет і більшість сунітського світу, крім Катару, виступили на боці Саудівської Аравії. Підтримати Іран змогла б хіба що Росія.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", в пакистанському місті Дера-Ісмаїл-Хан невідомі під час фестивалю кинули гранату в натовп.