Чим тільки не намагаються "мотивувати" українців польські роботодавці – все, аби ті погоджувалися на понаднормовий день і невеликі гроші. І найгірше те, що левова частка заробітчан не бачить нічого страшного у таких пропозиціях. Можливо тому, що втрачати вже просто нема чого.

Готові на все?

Яскравий приклад на своїй сторінці у Facebook навів журналіст Євгеній Плинський. Він додав кілька оголошень з мільйонів тих, які ви щодня можете зустріти у мережі, ось такого зразка:

Популярні новини зараз
Андрій Рибак із "Холостячки" поставив "крапку" у відносинах з нареченою: "Скільки можна" Чи буде доступне українцям улюблене сало: скільки продавці просять за цей продукт у серпні На українських АЗС стрімко змінюються ціни на бензин: скільки коштуватиме літр Анджеліна Джолі після візиту в Україну одяглася в чорне і попрощалася зі старшою донькою: "Я розплачусь, якщо буду..."
Показати ще

"Щоб зрозуміти сьогоднішній рівень життя в Україні, досить оцінити те, якими принадами українців заманюють на роботу в Польщу: "Дають хліб", "можна багато працювати", "добрі пани", "дають овочі". Відмінний кейс Гройсману і Порошенку в передвиборні ролики", - написав він.

В коментарях користувачі дивуються, що люди справді готові практично на все – навіть на рабську працю за харчі і копійки.

Українці в Польщі

Якщо раніше на заробітки їхали переважно люди без можливості отримати гідну вакансію вдома, то тепер ситуація змінилася кардинально: все частіше кидають роботу на батьківщині і тікають невідомо за чим. За офіційною статистикою, вже виїхало мільйон українців і показник продовжує стрімко зростати.

Карта міграції

Протягом 2016-2017 років українським громадянам видали у польських консульствах близько 2,5 млн віз. При цьому зростає частка довгострокових національних віз із правом на роботу. У 2015 році у Польщі в повітових (районних) відділах праці було зареєстровано 763 тис. заяв від працедавців про працевлаштування українців, у 2016 році ця цифра майже подвоїлася – 1,3 млн, а в 2017 році виросла до 1,8 млн.

Головна загроза для земляків за кордоном – так звана "фобія мігрантів", яка культивується у польському публічному просторі з боку провладних політиків та ЗМІ. Частково це поширюється і на мігрантів зі Сходу, зокрема – з України.

Ким працюють українці у Польщі: інфографіка

Українські заробітчани переважно виконують у Польщі фізичну роботу або працюють у сфері послуг. В середньому на місяць заробітчани витрачають на своє утримання в Польщі до 500 злотих. Дослідження було проведене 9-26 лютого серед жителів Львова, Івано-Франківська, Тернополя і Луцька, віком від 18 років, які протягом останніх 5 років працювали в Польщі.

Дивіться: Побиття українців у Польщі можуть стати викликом для заробітчан

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям розповіли всю правду про роботу у Польщі