Чехія - одна з найпопулярніших країн, на яких зупиняють свій вибір українські заробітчани. Після численних скандалів, що розгоралися в Польщі та Угорщині, здається, що тут справи йдуть краще, як з зарплатою, так і умовами праці. Чи так це, давайте розбиратися разом.

Отже, для початку, щоб приїхати до Чехії, необхідно оформити візу. Вони бувають на півроку, рік і два. Працювати по біометричного паспорту, польській візі або ще якихось візах тут не можна. Про це розповів Юрій Павлюк з Києва. Дворічна віза в цьому році варто 5500 гривень, але її виготовляють 6 місяців, тому спонтанною така поїздка виявитися ніяк не може, передає Gazeta.ua.

"У Чехії вже працюю третій рік. Цього року з дружиною вирішили перебратися в цю країну, а саме в Прагу. Тому розповім про два варіанти заробітків. Як заробляють гастарбайтери, і люди, які тут живуть. Як заробітчанин не розраховуйте що-небудь побачити в країні. Наші люди працюють по 15-16 годин і за пів року, за які вони приїхали заробити вони перетворюються на зомбі. Тут часто потрібні різноробочі на будівництво, ті які носять відра, посудомийки, прибиральники. Якщо пощастить, чоловікам можна влаштуватися на завод по розробці автомобільної техніки, електроніки. Але, всіх підряд не беруть. Краще, щоб людина працювала на подібному заводі в Польщі і хоч трохи знала мову", - розповідає Юрій.

На що можна розраховувати



За годину роботи жінки отримують 80-100 гривень, чоловіки - 120 -140. Трудитися доводиться 6-7 днів в тиждень. Проживання переважно в гуртожитках або на квартирах, де всі буквально один в одного на головах.

Популярні новини зараз
Летальність приблизно 52%: ВООЗ застеріг про спалах небезпечного вірусу Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone Зайвий раз не помиєшся: з 1 травня піднімають ціни на водопостачання – скільки заплатимо
Показати ще

"Коли я приїхав до Чехії, отримував 15 тисяч крон. Це десь 19 тисяч гривень. Тоді середня зарплата в Україні була 4 тисячі гривень. Працював на будівництві. З цих грошей 3 тисячі витрачав на житло. Ще 1500 крон на їжу. Можливість економити тут є. Купував все по знижці, найдешевше. Решта 10 тисяч крон міг відкласти. Ще одна стаття витрат взуття. На будівництві дуже зношується взуття, то її треба купувати раз на півтора місяця", - розповідає чоловік.

Якщо працює сім'я, треба розуміти, що одна зарплата йде на оренду житла.

У скільки стане житло



"Оренда квартири 10-12 тисяч крон. Є люди, які знімають одну квартиру на декілька сімей. На їжу треба розраховувати 2 тисячі крон на людину. Цієї суми достатньо, щоб нормально харчуватися. Особливо ні в чому собі не відмовляти, але і без зайвого. Дружина переїхала з дитиною. Відповідно відкладати у нас не виходить, але ми живемо в Європі, іноді можемо з дружиною вийти на пиво, на фестиваль, купити дитині морозива. У нас є цілих два вихідних, що також важливо", - підсумував Юрій.



Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що все більше українців їдуть за кордон, щоб заробити. Найпопулярніші напрямки - Польща, Білорусь, Росія і, звичайно ж, Туреччина. Журналісти вирішили випробувати на собі, наскільки реально приїхати в чужу країну і без особливої ​​підготовки почати заробляти гроші.