Кабінет міністрів буде активно працювати над підвищенням оплати та умов праці в Україні, щоб стимулювати українців, які працюють за кордоном, повертатися назад. Про це заявив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко в інтерв'ю виданню Укрінформ.

"Підвищення мінімальної заробітної плати у минулому році до 3,2 тисяч гривень з 1,6 тисяч гривень є тим кроком, який показує людям, що держава розуміє проблему і буде робити все, щоб система оплати праці була більш справедливою", – повідомив Розенко.

За його словами, у цьому році уряд пішов ще далі, збільшивши мінімальну зарплату на 18% до 3,7 тисяч гривень. Віце-прем'єр-міністр також зазначив, що середня заробітна плата по Україні вже досягла 7,7 тисяч гривень, а середня заробітна плата по Києву перевищила 12,5 тисяч гривень.

"Тобто, за останні роки в оплаті праці Україна зробила колосальний ривок вперед. Ми зламали негативну тенденцію. Далі зарплати будуть зростати, умови роботи будуть поліпшуватися, і ми будемо робити все, щоб люди не шукали себе за кордоном", – резюмував Розенко.

Популярні новини зараз
Головне за 24 квітня: бунт українців у Польщі, трагедія Каті Репяхової, важливий день та різке підвищення цін "Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати
Показати ще

Нагадаємо, демографи оцінюють кількість заробітчан в 1,5-2 млн осіб. При цьому міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що тільки за 2017 рік країну покинуло більше мільйона громадян. Ні для кого не секрет, що головна причина міграції – низькі зарплати в Україні. Для порівняння, мінімальна зарплата в Литві – 400 євро, в Румунії – 408 євро, в Угорщині – 445 євро, в Польщі – 503 євро, а в Україні – всього 116 євро.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Національний банк розгледів невидиме для українців "покращення". У НБУ повідомили, що інфляція сповільнилася і така тенденція простежується вже другий місяць.

Згідно з інформацією прес-служби НБУ, в березні 2018 року споживча інфляція продовжила сповільнюватися другий місяць поспіль і склала 13,2% у річному вимірі. Для порівняння, в лютому інфляція становила 14%.

У той же час, незважаючи на тенденцію до зниження, фактична інфляція в річному вимірі продовжує перевищувати прогнозований показник. Як і в попередньому місяці, основною причиною високої інфляції стало перш за все значніше, ніж очікувалося, подорожчання продуктів харчування.