Нацбанк розгледів невидиме для українців "покращення"

поділитись
Річний рівень інфляції наразі перевищує прогнози

В НБУ повідомили, що інфляція уповільнилась і така тенденція прослідковується вже другий місяць.

Згідно з інформацією прес-служби Національного банку України,  у березні 2018 року споживча інфляція продовжила сповільнюватися другий місяць поспіль і склала 13,2% в річному вимірі. Для порівняння, у лютому інфляція складалаз 14%.  

У той же час, незважаючи на тенденцію до зниження, фактична інфляція в річному вимірі продовжує перевищувати прогнозований показник. Як і в попередньому місяці, основною причиною високої інфляції стало насамперед суттєвіше, ніж очікувалося, подорожчання продуктів харчування.

Також підтримувало інфляційний тиск подальше зростання виробничих витрат, зокрема на оплату праці. На цінах позначилося і швидке відновлення споживчого попиту. Залишалися високими і інфляційні очікування окремих груп економічних агентів.

У той же час проведення Національним банком жорсткої монетарної політики стримувало інфляційний тиск, зокрема через канал обмінного курсу. Як і очікувалося, попередні підвищення облікової ставки зробили більш привабливими фінансові інструменти в гривні, що сприяло притоку іноземного капіталу.

Разом із збільшенням надходжень валютної виручки від експортерів це призвело перехід від девальваційного тренду до зміцнення гривні з січня 2018 року. Посилення гривні як до долара США, так і валют країн-торговельних партнерів позначилося насамперед на ціні палива та імпортних товарів.

Додатковими факторами, які стримували інфляцію, були зменшення впливу від підвищення цін і тарифів, які регулюються адміністративно, а також корекція цін на нафту.

Як повідомляв портал "Знай.ua", експерти сходяться на думці, що вже незабаром ціни на хліб почнуть неухильно зростати.

Згідно з їх твердженнями, існує пряма залежність між світовими цінами на зерно та його вартістю в Україні.

 Однак, крім зовнішніх факторів на вартість хліба у нашій країні впливають і суто внутрішні, такі як вартість палива, витратних матеріалів оплати праці та інших факторів. Тому зміна цін на хліб конкретно в Україні буде відрізнятися від світових тенденцій.

В той же час експерти зазначають,  якщо світові ціни на пшеницю будуть рости і далі, то це неминуче позначиться на ціні хлібобулочних виробів в Україні.

Автор матеріалу: 
Надія Царук
Теги: 
інфляція, НБУ
Стало відомо, які вимоги висуваються до нового власника цієї території
0
0
20:16 15.07.2018
Спадкоємці престолу поставили королеву Єлизавету ІІ в незручне становище через візиту американського президента Дональда Трампа
0
0
20:07 15.07.2018
Міністри країн G7 закликали Путіна відповісти за злочин, вчинений його найманцями
0
0
19:58 15.07.2018
Світові лідери змушені рахуватись з Росією
0
0
19:40 15.07.2018
Многие украинские чиновники часто забывают, что обеспечивают их налогоплательщики
0
0
16:28 15.07.2018