З'явилася інформація про те, як в Україні будуть змінюватися ціни на головний соціальний продукт. Про це повідомляють ЗМІ.

Так, експерти сходяться на думці, що вже незабаром ціни на хліб почнуть неухильно зростати.

Згідно з їх твердженнями, існує пряма залежність між світовими цінами на зерно та його вартістю в Україні.

Однак, крім зовнішніх факторів на вартість хліба у нашій країні впливають і суто внутрішні, такі як вартість палива, витратних матеріалів оплати праці та інших факторів. Тому зміна цін на хліб конкретно в Україні буде відрізнятися від світових тенденцій.

Популярні новини зараз
Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити
Показати ще

"Однак це запізнювання реакції не дуже велике, а тому, якщо світові ціни на пшеницю будуть рости і далі, то це неминуче позначиться на ціні батона та інших хлібобулочних виробів", — підкреслюють експерти.

Наскільки сильним буде це зростання цін, залежить від частки вартості борошна в хлібі. Саме цей фактор буде вирішальним у швидкості реакції виробників на подорожчання зерна і борошна.

Нинішнє зростання цін на зернові у світі, за прогнозами експерта, буде не таким довгим — імовірно протягом 8-12 місяців.

Після чого, у разі сприятливих умов, знову відбудеться коригування у бік зниження цін. У березні поточного року в Україні знизилися ціни на окремі соціальні продукти харчування.

У той час як ціни на курятину впали, свинина подорожчала майже 9% до 101,95 грн. Інші соціальні продукти харчування подорожчали. Наприклад, хліб житній додав у ціні майже 5% до 22,46 грн, олія соняшникова — 4,6% до 38,79 грн, рис — 4% до 26,08 грн, борошно — 3,5% до 11,96 грн.

Нагадаємо, за березень 2018 року прискорилося зростання споживчих цін в Україні з лютневих 0,9% до 1,1 %. Хоча в порівнянні з березнем 2017 року інфляція пішла на зниження з 14 лютого до 13,2%. Повідомлення про це з'явилося на сайті Державної служби статистики.

За час із початку 2018 року споживчі ціни збільшилися на 3,5%. А базова інфляція з початку року склала 2,7%, а в березні - 1,4%.

Дивіться сюжет про ціни

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", Укрзалізниця відновила продаж квитків на популярні маршрути.