У центрі зайнятості вдвічі зменшилася кількість безробітних, та ця статистика не така втішна, як здається.

Про це повідомляє Голос Карпат.

Експети зазначають, що працевлаштовуватись більше людей не стали – закарпатці активно знімаються з обліку та виїздять за кордон. Одна із причин – низька заробітна плата. Відтак Україна відчуває кадровий голод.

Зокрема на Закарпатті роботодавці не можуть знайти кваліфікованих працівників, а ті, в свою чергу, гідної роботи.

Варто відзначити, що голова Об’єднання українців у Польщі Петро Тима розповів, що українцям у Польщі стає дедалі страшніше жити – наші громадяни стають жертвами злочинів на національному ґрунті.

Популярні новини зараз
Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

За словами експерта, зараз українські мігранти живуть майже в кожному польському містечку. Часом навіть в таких, де раніше українців ніколи не було.

"Такі місцеві громади не готові до іншості. З іншого боку, з’явилися такі люди і спільноти, які намагаються сформувати свій політичний капітал на основі, власне, ворожості до мігрантів з України", – зазначає Тима.

Одночасно з цим спікер цивільних прав Адам Боднар каже, що тривожним сигналом є ще і зростання повних ненависті інтернет-коментарів, в яких згадують українців.

"На жаль, реакція з боку поліції і прокуратури не завжди є достатньою. Особливо, якщо мова йде про злочини, вчинені в Інтернеті, тобто про мову ненависті", – додав Боднар.

Відзначимо, за даними Управління у справах іноземців, число громадян України, які мають дозвіл на постійне або тимчасове перебування в Польщі, перевищила 150 тисяч. Це в три рази більше, ніж 2015 році. При цьому ці дані не охоплюють українців, які перебувають в Польщі на візовій основі.

Разом з тим варто відзначити, що лише 11% українців, які перебували на заробітках у Польщі, планують переїхати туди на постійне місце проживання.

Крім того відзначається, що більшість українців, які їздили на заробітки до Польщі знову туди поїдуть, проте про переїзд на постійній основі говорить дуже мала кількість людей.

"Дві третини українців говорять про те, що вони знову поїдуть до Польщі на заробітки, а ось про переїзд на постійне місце проживання говорять лише 11% опитаних нами працівників", - сказав керівник соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович.

Він уточнив, що 74% опитаних трудових мігрантів не планують переїжджати на постійне місце проживання до Польщі у найближчі кілька місяців, а 16% не змогли відповісти.

"90% респондентів не планують купувати нерухомість у Польщі... По-перше, вони можуть не мати можливості це зробити, по-друге, бажання, оскільки вони хочуть повернутися до України", - додав експерт.

Антипович уточнив, що основна маса українців їде до Польщі на 1-3 місяці. За його словами, більше 50% працівників задоволені своїми роботодавцями у Польщі, 8% - незадоволені, ще 40% не змогли відповісти.

У пошуках кращого життя: Чому закарпатці тікають за кордон?

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що реальну користь заробітчан для України показали в цифрах.