Сучасні молоді фанати Сталіна в Україні – це результат "родової пам'яті" людей, чиї батьки і діди були поплічниками сталінського режиму.

Таку думку висловив головний науковий співробітник Інституту історії України НАНУ Станіслав Кульчицький в інтерв'ю "Обозревателю".

Кульчицький прокоментував висловлювання лідера мелітопольського антимайдану Катерини Уманець на підтримку сталінських репресій.

Історик зазначив, що нащадки катів не можуть переосмислити історію і думати інакше, ніж їхні діди, які саджали і страчували невинних людей.

Популярні новини зараз
Астролог побачив у травні "лихо" для України Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків
Показати ще

"Сталін завершив свій земний шлях у 1953 році. Але є таке поняття як родова пам'ять. Ті, чиї батьки і діди були поплічниками сталінських репресій, не можуть переосмислити історію. Вони поважають своїх батьків і дідів, які саджали за сталінського режиму".

У цьому контексті історик нагадав: "Людей звинувачували в чому завгодно, навіть в тому, що вони були японськими шпигунами. Зрозуміло, що люди, яких саджали, були звичайними радянськими людьми. Просто вони думали трохи інакше, вони були інакомислячими, а в сталінські часи не могло бути такої категорії населення як дисиденти".

За його словами, ця родова пам'ять впливає і на тих, хто живе в незалежній Україні. "І наша вина, вина істориків в тому, що ми недостатньо добре донесли до цих людей правду про минуле України, що Україна була в епіцентрі сталінських репресій. Я не знаю такого народу, який постраждав би від репресій більше".

У той же час Кульчицький зауважив, що "підростаюче покоління, яке досягло зрілості за роки незалежності, так не думає, воно оцінює минуле більш-менш об'єктивно", в тому числі завдяки сучасним підручникам з історії. "Але одних тільки підручників недостатньо, щоб змінити радянський спосіб життя і радянський спосіб мислення", - визнав він.

Історик навів приклад того, як вміло в цілях пропаганди в Радянському Союзі використовували кінофільми. "Які прекрасні фільми створювалися майстрами за радянських часів. Вони пропагували радянський спосіб життя. Мистецтво дуже впливає на пропаганду", - зауважив він.

Як повідомляв портал "Знай.ua", лідер мелітопольського Антимайдану Катерина Уманець виступила на підтримку сталінських репресій.