Звичайно, завдяки Голлівуду про Толкіна знає вже весь світ. Його "Володар кілець" і "Хоббіт" – це, мабуть, кращі фантастичні книги за останній час. Але, ось про автора шанувальники часто знають лише в загальних рисах: народився Джон Рональд Руел Толкін 3 січня 1892 року, спочатку жив у Південній Африці, потім переїхав до Англії. З самого дитинства вчив мови, тому і вступив в Оксфорд. Одружився він відносно рано, мав 4 дітей. Дуже довго він викладав англійську мову, і помер у 1973 році. І це навіть не десята частина всієї біографії знаменитого письменника. І в річницю його смерті, ми вирішили написати вам цікаві факти про Джона Толкіна.

Цікаві факти про Джона Толкіна

Про ім'я Толкіна досі ходять суперечки. Як же правильно Толкін, або Толкієн. Відповідь досить проста: Толкін. Чому? Ну як мінімум, тому що сам письменник говорив так. А якщо заглибитися в історію цього прізвища, то ви дізнаєтеся, що він походить німецького Toll-kühn, що означає «відчайдушно хоробрий».

Не тільки вчив, але і створював
Так можна сказати про мови. Ми вже говорили, що Толкін вивчав їх з самого дитинства, а згодом і викладав. Але далеко не всі знають, що він і сам створював. Список мов, які знав професор просто вражає: латинь і грецька, давньоанглійська, середньовічна англійська, англосаксонська, французька, німецька, іспанська, готська, фінська, валлійська та древньоісландска.
А крім цього, граючись, він придумав тваринну мову, де кожне слово відповідало назвами звірів і птахів в англійській, і на основі іспанського створив наффарську мову.

Популярні новини зараз

Dzidzio вперше прокоментував своє розлучення і розподіл майна: "Я це доведу"

Оксана Гайсинська кардинально змінила імідж після смерті Кернеса: ви не впізнаєте вдову мера

"Не догледіла", - Юрій Ткач з "Квартал 95" з дружиною здивували знімком з Туреччини

Настя Каменських так бурхливо відзначила день народження, що перестала бути на себе схожа

Показати ще

Письменником Толкін став зовсім випадково
Ми вже говорили, що в нього було 4 дітей. І звичайно, перед сном, він розповідав їм казки. Однією з них і був "Хоббіт". Деякі з них він оформляв у вигляді книг. І абсолютно випадково одна з них потрапила до студентки Толкіна. Вона і віднесла її у видавництво, де і дали добро на друк.

Ну і зрештою, книги Толкіна про хоббітів, орків, драконів, і Гендальфа отримали неймовірну популярність. Ось тільки студенти і шанувальники не бачили справжнього змісту, який автор хотів показати. Слава швидко втомила його, і Толкін навіть змінив номер телефону, щоб його не діставали шанувальники.