Звичайно, завдяки Голлівуду про Толкіна знає вже весь світ. Його "Володар кілець" і "Хоббіт" – це, мабуть, кращі фантастичні книги за останній час. Але, ось про автора шанувальники часто знають лише в загальних рисах: народився Джон Рональд Руел Толкін 3 січня 1892 року, спочатку жив у Південній Африці, потім переїхав до Англії. З самого дитинства вчив мови, тому і вступив в Оксфорд. Одружився він відносно рано, мав 4 дітей. Дуже довго він викладав англійську мову, і помер у 1973 році. І це навіть не десята частина всієї біографії знаменитого письменника. І в річницю його смерті, ми вирішили написати вам цікаві факти про Джона Толкіна.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦікаві факти про Джона Толкіна
Про ім'я Толкіна досі ходять суперечки. Як же правильно Толкін, або Толкієн. Відповідь досить проста: Толкін. Чому? Ну як мінімум, тому що сам письменник говорив так. А якщо заглибитися в історію цього прізвища, то ви дізнаєтеся, що він походить німецького Toll-kühn, що означає «відчайдушно хоробрий».
Не тільки вчив, але і створював
Так можна сказати про мови. Ми вже говорили, що Толкін вивчав їх з самого дитинства, а згодом і викладав. Але далеко не всі знають, що він і сам створював. Список мов, які знав професор просто вражає: латинь і грецька, давньоанглійська, середньовічна англійська, англосаксонська, французька, німецька, іспанська, готська, фінська, валлійська та древньоісландска.
А крім цього, граючись, він придумав тваринну мову, де кожне слово відповідало назвами звірів і птахів в англійській, і на основі іспанського створив наффарську мову.
Письменником Толкін став зовсім випадково
Ми вже говорили, що в нього було 4 дітей. І звичайно, перед сном, він розповідав їм казки. Однією з них і був "Хоббіт". Деякі з них він оформляв у вигляді книг. І абсолютно випадково одна з них потрапила до студентки Толкіна. Вона і віднесла її у видавництво, де і дали добро на друк.
Ну і зрештою, книги Толкіна про хоббітів, орків, драконів, і Гендальфа отримали неймовірну популярність. Ось тільки студенти і шанувальники не бачили справжнього змісту, який автор хотів показати. Слава швидко втомила його, і Толкін навіть змінив номер телефону, щоб його не діставали шанувальники.