Сьогодні, 25 серпня, рівно 150 років з дня смерті одного з основоположників вчення про електромагнітне поле, Майкла Фарадея. Цей англійський фізик і хімік був одним з найбільш відомих у всьому світі. З 1825 року він був директором лабораторії Королівського інституту. І в річницю смерті Майкла Фарадея ми вирішили написати вам цікаві факти про нього.

Цікаві факти про Майкла Фарадея

Майкл Фарадей народився в дуже бідній сім'ї, і був одним з 10 дітей. Незважаючи на це, батьки всіляко підтримували потяг хлопчика до знань, як морально, так і фінансово. І як виявилося, такі жертви були зовсім даремні.
Але у віці 13 років родина вже не може фінансувати навчання хлопчика в школі, і йому доводиться кинути її і піти працювати. Яка ж робота могла бути тоді у 13 річного хлопчика. Спочатку він розносив газети і журнали, а потім став підмайстром в книжковій крамниці. Там він пропрацював 7 років, і весь цей час активно займався самоосвітою. І через деякий час облаштовує будинку лабораторію, де і проводить свої експерименти.

У 1812 сталася, здавалося б, незначна подія, але саме вона змінила життя Фарадея. Йому віддали для переплетки квитки на лекційні вечора Гемфрі Деві, який тоді виступав у Королівському інституті. Хлопчик сходив на кілька лекцій, і пізніше написав листа, де просив прийняти його на роботу у це місце. Деві був вражений знаннями молодої людини, але відкритих вакансій в інституті тоді не було. Майклу довелося почекати кілька місяців, а потім він приступив до виконання обов'язків лаборанта хімічної лабораторії при інституті.
Так і почалася дивовижна кар'єра Майкла Фарадея, яка згодом привела до величезної кількості всіляких відкриттів. Вже в 1821 році він створює першу модель електродвигуна. Завдяки цьому, всього через три роки його обирають членом Королівського товариства.
Він пропрацював там до кінця свого життя, роблячи всілякі відкриття. І знайшли його мертвим теж на робочому місці, сидячи за робочим столом. Сталося це 25 серпня 1867.