Ростуть вуса та живіт: відомий лікар розповів про "побічні бонуси" контрацепції

поділитись
Лікар-акушер розвіяла туман навколо гормональних контрацептивів

Прийом гормональних контрацептивів не стане причиною набору ваги або появи вусів. Про це на прохання виконуючою обов'язки міністра охорони здоров'я Уляни Супрун розповіла

Відомий акушер-гінеколог Наталія Лелюх розвінчала популярні міфи про гормональні контрацептиви. Про надуману шкоду та "бонуси" від контрацепції лікар розповіла на прохання виконуючою обов'язки міністра охорони здоров'я Уляни Супрун.

За словами гінеколога, прийом гормональних контрацептивів не може стати причиною набору ваги чи появи вусів.

Натомість, замість надуманої шкоди, жінка може навіть отримати "бонусні" ефекти: нормалізувати ритм менструацій, зменшити менструальні крововтрати і біль, зменшити або повністю позбутися від ПМС, поліпшити стан шкіри.

Так що при прийомі гормональної контрацепції не варта боятись того, що виростуть вуса і збільшиться вага. Єдине, що варто пам'ятати - препарати КОК не можуть захистити від інфекцій, які передаються статевим шляхом. А також про те, що за їх призначенням варто відправлятися до лікаря, а не на форуми або до фармацевта.

Лелюх також попередила, що гормональні контрацептиви протипоказані жінкам-курцям через ризик тромбозу, і нагадала про необхідність зробити УЗД молочної залози перед застосуванням препарату.

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун продовжує активно розвінчувати міфи, розповсюджені за часів СРСР та ділитися досвідом сучасної західної медицини.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Уляна Супрун згадала про такий пережиток минулого, як електрофорез. За її словами, насправді електрофорез  не є ефективним методом реабілітації хворих з порушеннями рухового апарату.

Автор матеріалу: 
Надія Царук
Теги: 
Уляна Супрун, гормональні контрацептиви, міфи
За словами міністра більшість громадян стурбовані проблемою забруднення територій
0
0
22:15 16.08.2018
Централізоване гаряче водопостачання в Україні (на підконтрольній території) залишилося тільки в найбільших містах
0
0
21:46 16.08.2018
Російські пропагнадисти продовжують вигадувати "злочини" ЗСУ на Донбасі
0
0
21:38 16.08.2018
На окупованому Донбасі бойовики вчать місцевих дітей воювати
0
0
21:09 16.08.2018