Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун почала активно розвінчувати міфи, розповсюджені за часів СРСР. Днями вона опублікувала кілька порад тим, хто просто жити не може без гаджетів і навіть спати лягає зі смартфоном у руках.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНа своїй сторінці в Facebook Супрун нагадала: перед сном краще забути про техніку, якщо хочете убезпечити свій організм від негативних наслідків.
Супрун попереджає: телефони не такі безпечні, як здається
"Чому іноді буває важко заснути? Відповідь може бути буквально у вас під носом - ваш смартфон (або інший гаджет, з якого ви читаєте цей пост). Дослідження говорять, що користування нашими улюбленими гаджетами вночі може порушувати сон. Це відбувається через те, що з екранів смартфона, планшета, ноутбука на нас падає синє світло, що пригнічує вироблення в організмі мелатоніну - гормону, який допомагає заснути ", - пояснила вона.
За словами в.о. міністра, ризик появи депресії, діабету і серцево-судинних хвороб підвищується якраз у той період, коли ми спимо менше, аніж цього рекомендують медики:
"Тому Гарвардська медична школа радить за 2-3 години перед сном не користуватися гаджетами. Краще поспілкуйтеся з близькими людьми. Це принесе більше користі вашому здоров'ю і вашої сім'ї ", - порадила Супрун, додавши ілюстраційне відео про шкоду від смартфонів.
Вчені про шкоду смартфонів
Слід відзначити, що найбільше досліджень у цій сфері провели японські медики. Вони вважають: мобільні телефони можуть пробудити антигени, які спричинюють алергійні реакції. Особливо це стосується людей, схильних до алергії. В свою чергу шведські вчені після проведення досліджень людей, які користуються мобільним телефоном понад 10 років, дійшли висновку, що в них у 4 рази вищий ризик виникнення пухлин вуха.
Найнебезпечніші смартфони
На думку фахівців з Угорщини, смартфони негативно впливають на якість сперми, знижуючи її втричі, це стосується не лише тих чоловіків, які багато розмовляють телефоном, а й тих, які просто носять його у кишені брюк чи на поясі.
Дивіться: як смартфони впливають на організм людини?
Як повідомляв портал "Знай.ua", Супрун зруйнувала розповсюджений міф про жіноче здоров'я.