Під час розмови по мобільному телефону за кермом, оператор машини може спровокувати ДТП через дефіцит уваги. Варто запам'ятати, що розмови по мобільному під час руху - адміністративне правопорушення, пише Інформатор.

Про це нагадують українцям співробітники Національної поліції.

Згідно з пунктом 2.9 (д) Правил дорожнього руху України, водієві забороняється під час руху транспортного засобу користуватися засобами зв'язку, тримаючи їх у руці (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання).

За невиконання вимог ПДР в частині розмов по мобільному телефону передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу. Використовувати засоби зв'язку можна тільки за допомогою спеціальної гарнітури, яка дозволяє не відволікатися від керування транспортним засобом. Тим не менш, навіть розмова по телефону за кермом за допомогою гарнітури "hands-free" у поліції радять звести до мінімуму.

Популярні новини зараз
Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно Це має робити кожен, хто має смартфон: чохол і скло на екран не захистять Це вже законно: співробітникам ТЦК дозволили робити це під час вручення повістки
Показати ще

Згідно з КпАП ст. 122 ч. 2, штраф за розмову по мобільному під час керування автомобілем становить 425 гривень.

В патрульній поліції Дніпра розповіли, що якщо водій у маршрутці говорить по телефону, можна зробити фотографію і викликати поліцію. "Під час руху водієві заборонено їсти, пити, курити і говорити по телефону. Зробіть фото, викличте патрульних і будьте свідками".

Як повідомляв портал "Знай.uа" у п'ятницю, 13 липня, депутати в першому читанні прийняли за основу закони Южаниної про розмитнення і акциз на авто, включаючи так звані євробляхи й інші б/у іномарки. Основні нововведення полягають в новому правилі розрахунку акцизу і впровадженні суворих штрафів для власників нерозмитнених авто.

Виступаючи в парламенті, прем'єр-міністр Володимир Гройсман публічно пообіцяв не застосовувати ніяких "репресій" до авто на єврономерах до законодавчого врегулювання цієї проблеми. Зазначимо, що прийняття закону в першому читанні ще не означає, що мало не завтра почнуть діяти нові правила розмитнення і нові акцизи на автомобілі в Україні. Верховна Рада проголосувала, але після – пішла всім складом у відпустку.