Державний Ощадбанк закриває відділення виходячи з показників економічної ефективності. Про це заявив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний в інтерв'ю Економічній правді.

"Головний критерій – економічна ефективність та економічна обґрунтованість нашої присутності в тому чи іншому регіоні. Ми розуміємо, що оскільки банк продовжує процес модернізації, то філія - це точка, куди повинні бути направлені інвестиції, щоб її розвивати", - сказав він.

За словами Пишного, мережа відділень Ощадбанку продовжить скорочуватися.

"Абсолютно вся мережа філій, яка підпадає під скорочення, є економічно неефективною. Левова частка відділень "Ощаду" знаходиться в сільській місцевості. Надалі відбуватиметься не просто механічне скорочення, а оптимізація мережі з застосуванням принципів геомаркетингу, які визначають оптимальне місцезнаходження відділення з точки зору бізнесу", - заявив голова правління Ощадбанку.

За його словами, відділення нового формату показують набагато кращі економічні результати.

"За три роки ми створили 600 відділень нового формату. В деяких випадках їх ефективність вище в два рази. В середньому в системі вони працюють на 40% краще, ніж філії традиційного формату", - сказав Пишний.

Він додав, що рішення про закриття відділення приймається після комунікації з місцевими органами влади.

"Ми пояснюємо свою аргументацію і говоримо: дивіться, якщо вам потрібно, щоб тут функціонувало відділення і ви вважаєте, що вам необхідно, ми б хотіли, щоб в цьому відділенні обслуговувалися клієнти, селянські і фермерські господарства, бюджетні організації. Дайте нам найменьші підстави залишитися там. В 3/4 випадків - це безрезультатно. Ми приймаємо рішення про закриття філій", - заявив він.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що двійник Ощадбанку полює на українців. Фахівці з Ощадбанку попереджають своїх клієнтів про можливу небезпеку. Мова йде про використання послуг банківської установи за допомогою сайту.