Хто з жителів мегаполісів і звичайних міст не мріє побудувати ідеальну кар'єру, а краще ескалатор: щоб швидше дістатися до заповітного Олімпу? Практично всі. Але мало хто знає, що дійсно потрібно для того, аби не засиджуватися на одній посаді довгі роки, домагаючись хоч найменшого підвищення.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОтже, фахівці радять для початку розібратися, які насправді цілі ви переслідуєте: відповідати потрібно гранично чесно, і тільки після цього продумувати наступні кроки. Ось декілька порад, які допоможуть скласти максимально грамотний кар'єрний план, які принесе реальну користь:
1. Тверезо оціните справжній стан речей.
Поки ви не зрозумієте, на якому етапі ви зараз перебуваєте, ви не дізнаєтеся, куди слід тримати курс. Бізнес-тренери радять сприймати себе як перспективний проект: не пошкодуйте сил і часу, щоб з'ясувати, якими талантами, навичками і прагненнями ви володієте. Що приносить вам справжнє задоволення і змушує відчувати значущим. Відповіді на ці питання - платформа, на якій має базуватися ваша кар'єра.
2. Саме час поставити правильну мету
99% того, що з вами станеться на кар'єрному шляху, залежить від вас: всі терміни, масштаби і кінцева мета - це плід тільки ваших старань. Вирішіть, як саме виглядає фінал: наприклад, якщо ви хочете обзавестися власною компанією до 35 років, відтинайте непотрібне: те, що не стосується конкретного завдання. Переконайтеся, що всі ваші дії продиктовані тільки вашою головою і бажаннями, а не друзями або родиною.
3. Поменше максималізму
Головна перевага вашої мети - вона реалістична. Звичайно, завищена планка іноді стимулює краще за інше, але часто люди забувають, що вона - лише мотивація, недосяжна мрія. Наприклад, якщо ви прийняли рішення працювати в певній галузі, а не підірвати світ новим винаходом, то вам буде потрібен час, аби заробити тисячу мільйонів і блакитний вертоліт. Окрім того, запитайте себе: а чи потрібні вам тисяча мільйонів і злощасний гелікоптер? Бути може, це стандарти успіху, підігнані суспільством, але особисто ви відчуваєте себе комфортно і на сходинці нижче: ну та, яка залишає шанс на створення сім'ї, спілкування з друзями і спокійний відпочинок. І ще раз: мета не тільки реалістична, але і будується навколо того, що для вас дійсно важливо.
4. Умійте бути гнучким
Найстрашніший сон для багатьох кар'єристів - це непередбачені обставини. Що трапляється, коли несподівані зміни заважають спокійному ходу вашої кар'єри? Бізнес-тренери нагадують: одна з найболючіших помилок - це бачення майбутнього виключно в одному варіанті і більше ніяк. Будьте мудрішими: якщо план більше не приносить справжнього задоволення і ви відчуваєте, що можете зробити щось інше, пробуйте, експериментуйте, ризикуйте.
5. Час на себе
Саморозвиток - це та складова, без якої ані кар'єра, ані сім'я не вийдуть на якісний рівень. Важливо: розумніше за все пункти з розвитку включити в кар'єрний план, будь-то мовні курси, заняття з тенісу або отримання вищої освіти. Намагайтеся організовувати свої потреби і обов'язки так, щоб вони органічно перепліталися, а не суперечили один одному.
6. Тримайте заповітний план перед очима
Все, що ви перенесли на папір, не дуже-то вам підсобить, якщо просто написати інформацію і запхнути в довгий ящик до кращих часів. Важливо оточити себе нагадуваннями про нього: це можуть бути повідомлення в телефоні або постер на стіні, а може стікери над робочим столом: оберіть, що вам до душі. Не забувайте про мотивованість, яку постійно потрібно підживлювати: це може бути спеціалізована література, медитація, прослуховування музики або прогулянка улюбленим маршрутом. Що б це не було, переконайтеся, що вам це допомагає, і сміливо рухайтеся вперед.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що експерти назвали 7 способів, які допоможуть подолати лінь і вийти на тренування.