У Міністерстві охорони здоров'я ухвалили законопроект про зміну основ фінансування медичної системи, під час другого читання парламентарі внесуть ряд правок.

Про це повідомляє сайт ТСН.

Перше, що зміниться, це примусова прив'язка пацієнта до найближчої географічно лікарні, навіть якщо йому не подобається лікар.

Більше українців не змушуватимуть проходити медогляд у сумнівних спеціалістів, бажану клініку кожен зможе обирати самостійно.

Умовою є те, що кожна лікарня (державна, приватна, відомча) може реєструвати не більше двох тисяч пацієнтів на рік.

Популярні новини зараз
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Якщо у вас простуда, ви звертаєтесь до свого лікаря та отримуєте "зелений пакет" лікування, який повністю оплачується державою.

Також повне фінансове забезпечення отримують діти віком до 14 років, вагітні на період супроводу та пологів.

У випадку, коли хвороба має більш серйозний характер, пацієнт отримує "синій пакет" послуг, тобто держава оплачує послуги лікаря, а от аналізи хворий оплачує сам.

Законопроектом також передбачається перелік хвороб, які належать до "червоного пакету" та не фінансуються з держбюджету.

Перелік цих недуг ще опрацьовують.

Також планується повна відмова від паперових медичних карток, їх замінять на електронні бази даних.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Уряд вирішив перетворити соціальну медичну реформу на бізнес-реформу.