З'явилася інформація про те, що відомостям щодо листа голови Української автокефальної церкви, який нібито звернувся до патріарха Кирила, можна не довіряти. Однак у російського уряду дійсно є особливий напрямок роботи з Україною по лінії церкви. Про це повідомляє "Обозреватель", посилаючись на заяву народного депутата України, президента Української асоціації релігійної свободи Віктора Єленського.

"У мене не викликає довіри особа, яка закинула цю інформацію", - сказав він.

У той же час він запевнив, що у Москві існує ідейно-організаційний напрям, що має на меті, з одного боку, дискредитувати Україну, а з іншого, показати, що український народ, всупереч "хунті", яка прийшла до влади в результаті державного перевороту", ніколи не відривав свого погляду від Москви.

Як пояснив Єленський, в РФ намагаються переконати українців, що "ми продовжуємо бути братами". За словами нардепа, в рамках цього напрямку організовуються різні гуманітарні обміни". В ту ж канву вписується і "недавня операція по залученню Київського патріархату в переговори з РПЦ".

Він також нагадав про те, як у червні 2015 року практично було прийнято рішення про об'єднання Київського патріархату і УАПЦ, але в останній момент об'єднавчий процес зірвався.

Популярні новини зараз
Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Пенсіонери отримають підвищену пенсію: які умови Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Оля Полякова дізналася, що вагітна після розлучення: як насправді з'явився Буряковський
Показати ще

Таким чином, "якщо такий лист від Макарія був, він вписується саме в цю конструкцію", - резюмував він.

Колишня помічниця покійного предстоятеля Української православної автокефальної церкви Мефодія Наталія Шевчук опублікувала лист, в якому УАПЦ звертається до глави Російської православної церкви Кирила з проханням допомогти відродити "давню Галицьку митрополію".

Нагадаємо, останні кілька днів уся Україна обговорює гучний скандал, що розгорівся в Запоріжжі: священик УПЦ Московського патріархату заявив на похоронах дворічного хлопчика, що не збирається його відспівувати, оскільки дитину хрещено Київським патріархатом, а, отже, не хрещено взагалі.

Крім того, прихожан у селі Троїцьке Глобинського району Полтавської області залишили без церкви після релігійного конфлікту. Її відібрав священик, який після призначення перейшов під крило Московського патріархату.

Дивіться сюжет про церкви

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", український архієпископ-гуляка прогуляв 380 тис.