Колекцію "Скіфського золота", яка виставлялася в музеї Аллард Пірсона, незабаром повернуть не на територію анексованого Криму, а до підконтрольного офіційному Києву регіону.

Відповідне рішення нещодавно ухвалив окружний суд Амстердама, беручи до уваги те, що згадані артефакти з півострова належать до української культурної спадщини. До залагодження всіх формальностей, колекцію зберігатимуть у Нідерландах, адже сторони можуть оскаржити це рішення, повідомляє Politeka.

При цьому Україну зобов'язали сплатити музею Аллард Пірсона за зберігання 111 тисяч євро, а музеї Криму повернуть нам 2 800 євро відшкодування витрат. Як відомо, суперечка тривала щодо 565 музейних предметів, наданих Центральним музеєм Тавриди, Керченським історико-культурним заповідником, Національним заповідником “Херсонес Таврійський” та Бахчисарайським історико-культурним заповідником для експонування в Музеї Аллард Пірсона.

Популярні новини зараз
Кацурін любив Надю Дорофєєву задовго до війни? У Дантеса не було шансів Слава Дьомін зізнався, що його рідна мати подала на нього до суду і вимагає аліментів: "Краще б ці гроші пішли на онука" Мішель Андраде з "Орел і Решка" після розставання з Потапом розповіла про нову втрату: "Люди показують туалет" Надя Дорофєєва показала як розважається з новим обранцем, в Мережу попали фото: "Так швидко, після розлучення"
Показати ще

Минулого року це стало приводом для побоювання: окупанти могли планувати фінансово виснажити Київ. Про оскарження рішення стало відомо тільки взимку:

"Отже, новина з Амстердама. Наші захисники отримали звістку від судового пристава щодо наміру кримських музеїв подавати на апеляцію. Процедурно вони (музеї) мають кілька тижнів аби "висловити" всі свої "фе" щодо рішення першого суду. Цікаво, що вигадає захист окупаційної влади на наступному судовому засіданні? Бо вдавати патріотів України представникам музеїв вдруге не комільфо ", - заявляла заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

14 грудня 2016 року окружний суд Амстердама ухвалив рішення, що експонати виставки "Крим: скарби і таємниці Чорного моря" будуть повернені Україні, а не кримським музеям.

Дивіться: до України повернеться скіфське золото

Як повідомляв портал "Знай.ua", українці піднімуть з катакомб стародавні скарби.