Існуючі законодавчі проекти в Україні допускають відмову у праві спадкування, якщо того бажає заповідач, а також у разі, якщо спадкоємець порушив закон. Про це повідомляє Domik.ua.

Згідно з інформацією, у ст. 1233 ЦК України зазначено, що спадкодавець у заповіті виражає волю на випадок смерті і розподіляє майно і права між спадкоємцями.

Принципи складання заповіту:

1. Автор заповіту призначає будь-яке число спадкоємців незалежно від родинних зв'язків і цивільних відносин.

2. Спадкодавець може не вказати причини і викреслити зі списку спадкоємців будь-яку людину.

Популярні новини зараз
Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня Такої катастрофи українці не бачили 230 років: що відбувається з народжуваністю на фоні війни А що так було? Українець "категорично відмовився" від повістки - чи підтримав його суд Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма
Показати ще

3. Зміни в тексті заповіту не позбавляють права на спадщину осіб, які мають право на частку в спадщині.

4. Право спадкування людини, позбавленого спадщини за волею заповідача, втрачається, якщо ця людина померла до відкриття спадщини.

5. Діти померлого спадкоємця отримують право спадкувати на загальних підставах.

Хто не може бути спадкоємцем?

1. Не мають права успадковувати люди, які навмисне позбавили життя спадкодавця, можливого спадкоємця або вчинили замах на їхнє життя.

2. Не мають права успадковувати люди, які умисно перешкоджали спадкодавцеві скласти заповіт або змінити його - для поліпшення своїх можливостей спадкування.

3. Не мають права спадкування без заповіту, згідно із законом батьки після дитини, якщо вони були позбавлені батьківських прав і санкцію не зняли до відкриття спадщини.

4. Не мають права успадковувати дорослі діти, батьки, усиновителі, опікуни, якщо ці люди недостатньо дбали про спадкодавця.

5. Не мають права успадковувати послідовно один за одним із подружжя, якщо суд визнав шлюб недійсним.

6. Не мають права спадкування без заповіту, згідно із законом, люди, якщо суд довів, що вони не допомагали спадкодавцеві у старості або в безпорадному стані через хворобу.

Раніше, у народних депутатів залишився один тиждень для скасування електронних декларацій для антикорупційних активістів і вирішення проблем електронного декларування наглядових рад державних підприємств і нерезидентів/іноземців.

Крім того, в Києві відбувся другий щорічний бізнес-форум Level Up Ukraine 2017. В ході нього представники влади, підприємці та інвестори вирішували, як Україні вийти з економічної кризи, а також пропонували можливі варіанти залучення іноземних інвестицій в країну.

Дивіться сюжет про спадщину

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", у поліцейських з'явилися нові права і обов'язки.