Англійські біологи довели, що звичайний голуб може ефективно передавати певні знання наступним поколінням.

Відкриття вчені з Оксфорда зробили в результаті масштабного експерименту за участю 60 голубів, вирощених в університеті, пише журнал Nature Communications.

Ні для кого не секрет, що ці птахи добре піддаються тренуванню і мають розвинені навігаційні навички, завдяки чому здавна служили листоношами.

Однак фахівцям стало цікаво - чи можуть вони "вчити" один одного різними маршрутами.

Пернатих вивезли на ферму в 8,6 кілометрах від рідного голубника, а потім по черзі відпускали.

Популярні новини зараз
Водійські посвідчення стануть "тимчасовими" документами: автомобілістам готують нові правила Влаштуватися на роботу після повістки від ТЦК: що треба знати Гроші більше не сховаєш: влада отримала дані про рахунки українців Українцям доплатять 20% до пенсії: хто у списках на підвищення
Показати ще

Спочатку голуб-піонер 12 разів літав додому на самоті. Потім до нього приставляли напарника - імітацію наступного покоління. При чому новачок жодного разу до цього на фермі не бував.

Тепер уже вдвох вони ще 12 раз здійснювали політ в університетський голубник.

Потім учені знову "змінювали покоління". Першого голуба закривали, а його товаришеві давали нового друга, якого тепер він мав навчити. Таким хитрим чином біологи змінили 5 поколінь птахів.

До контрольної групи входили голуби, які завжди літали додому одні, і пари голубів, в яких заміну не робили.

Коли вчені звернули увагу на час, який пернаті проводять в дорозі, то помітили, що нові "покоління" прилітали у рідний голубник раніше, ніж їх "предки".

"Наші результати показують, що голуби можуть накопичувати знання і поступово покращувати свою ефективність, задовольняючи критеріям кумулятивної культури. Наші результати також показують, що вона не вимагає складних когнітивних здібностей, як вважалося раніше", - пояснив співавтор дослідження Такао Сасакі.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", вчені знайшли відмінності тактики полювання доісторичних хижаків.