Скнилівська трагедія – це найбільша катастрофа в історії української авіації. Вона сталася 27 липня 2002 року біля Львова. За кілька днів про грандіозне шоу, присвячене 60-річчю 14 авіаційного корпусу, говорили по всій Україні. Особливо у Львові, адже величезна кількість мешканців цього міста збиралися відвідати його. І багато так і не повернувся додому.

Скнилівська трагедія: що сталося

У день Скнилівської трагедії, щоб подивитися на чудеса пілотування, до місця події приїхало близько 10 тисяч осіб. Багато хто не зміг приїхати через затримку місцевих автобусів. Можливо, це врятувало багато життів.
Пілотами були справжні Аси, Володимир Топонар і Юрій Єгоров налітали не одну тисячу годин. І в той день, вони повинні були показувати фігури вищого пілотажу. В останній момент довелося замінити літак: Міг-29 не зміг злетіти у Львові, і замість нього пілотувати довелося СУ-27. Можливо, несправність літака і була причиною трагедії.

Спочатку все йшло добре, дорослі пили прохолодні напої, а діти з відкритими ротами дивилися на літаки. Але, коли пілоти на низькій висоті виконували напівпетлю, щось пішло не так. Спочатку літак крилом зачепив дерево, і почав ковзати по землі, зачепивши колючий дріт, а через кілька секунд, літак впав у натовп.
Скнилівська трагедія забрала 78 життів, з них двадцять вісім дитячих. Понад 500 чоловік були визнані потерпілими.

Скнилівська трагедія: хто винен?

Провину не визнав ніхто. Незважаючи на це, було засуджено майже 10 осіб. Головними винуватцями визнали пілотів, які встигли катапультуватися за секунди до вибуху. Хоча Володимир Топонар і Юрій Єгоров не визнавали своєї провини, вони були впевнені в недбалості організаторів: небезпечну відстань глядачів і неправильні карти польотів. Незважаючи на це, головний пілот Володимир Топонар отримав термін у 14 років, а другий пілот Юрій Єгоров - 8 років. Їх звинуватили в низькому професіоналізмі, халатності та відхилення від польотного завдання.

Популярні новини зараз
Подорожчає не лише електроенергія: комуналка стане непідйомною ношею Українці нарешті побачили Poch Tavria XL, яку збирали для Франції: навіть у таких журналах немає Платити по 2,64 грн за кВт будуть не всі: якими будуть травневі платіжки за світло Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф
Показати ще