Всіх громадян України потрібно зобов'язати здавати іспит з державної мови. Сертифікат на знання української мови має стати обов'язковою умовою для влаштування на роботу.

Про це заявила в ефірі ObozTV українська письменниця і громадський діяч Лариса Ніцой.

На її думку, скласти іспит та отримати сертифікат на знання мови не складатиме жодних труднощів навіть для російськомовних українців.

"Прийшов у спеціальний пункт, пройшов тести, як на керування автомобілем, отримав сертифікат", - зазначила письменниця.

"Це зовсім не радикально. Ми це повинні були зробити 27 років тому, тому що так у кожній країні. Так кожна цивілізована країна себе захищає. Державна мова у них стоїть на високому рівні", - підкреслила Ніцой.Борець за права української мови навела приклад Польщі.

Популярні новини зараз
Відьма Марія Тиха озвучила тривожний прогноз на червень: під загрозою бомбардувань 13 міст Наречена загинула на весіллі і її підмінила її сестра: витратили багато грошей і не хотіли скасовувати свято Тепер місяцями голодувати? З карток "Ощадбанку" зникають по 25 тисяч гривень Зняти гроші з карти буде неможливо: ПриватБанк вводить важливе оновлення з 1 червня
Показати ще

"Українці приїжджають до Польщі і вивчають польську мову. У Польщі навчаються мільйони іноземних студентів, але всі вони вчаться польською мовою. Польща каже всім: не подобається - вчіться в іншій країні. Телебачення у них польське, друковані ЗМІ польською мовою, вся освіта - польською. У них немає потреби зараз ставити питання - що там з польською мовою?" - заявила Ніцой.

Варто відзначити, що раніше власник великих торгово-розважальних центрів, блогер і письменник Гарік Корогодський нецензурно висловився у бік дитячої письменниці Лариси Ніцой, яка заявила про "відстріл пів-Києва" у часи СРСР із-за української мови.

На своїй сторінці в Facebook відомий бізнесмен назвав її "тупою п...., яка "раздрачивает" суспільство".

За словами Корогодського, він навчався в російськомовній школі, однак разом з однокласниками відмінно ладнали з дітьми з української школи, з якими у них було спільне футбольне поле. Крім того, блогер стверджує, що завжди без проблем спілкувався з україномовними сусідами.

"Виходить, пані Ніцой переїхала до Києва захищати українську мову. Важко не назвати її тупий п...ї, яка раздрачивает суспільство. Але я справляюся, адже я вихований хлопчик, на двомовність вихований", - емоційно висловився одіозний бізнесмен.

Зазначимо, що пост Корогодського викликав шквал обговорень в мережі. За добу пост лайкнули близько 1,5 тисяч осіб, понад 70 поширили.

Лариса Ніцой пояснила, чому Аваков не хоче вчити українську мову

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що письменниця Лариса Ніцой нагадала про справжні мовні утиски.