Просто розстріляли: письменниця нагадала про справжні мовні утиски

поділитись
Лариса Ніцой чесно розповіла про радянської дійсності

Українська письменниця Лариса Ніцой розповіла, що утиски української мови в Радянському Союзі відбувалися найбільш радиакальными методами. І доходило навіть до розстрілів україномовних людей.

В СРСР постійно займалися утиском української мови. Українські школи закривалися і просто відсутні на території країни, а україномовних людей висміювали.

"У СРСР "не притеснялся українська мова", просто в 30-х роках 30 тисяч українських акторів, письменників, вчених, лікарів, вчителів, які розмовляли українською мовою, які творили українську культуру, їх просто розстріляли", - розповідає письменниця.

Також Лариса Ніцой згадала штурм Києва Червоною армією, якою керував Михайло Муравйов. За словами письменниці, в 1918 році армія увірвалася в місто і вбивала на місці всіх, хто був у вишиванку або говорив українською мовою. Тоді всього за три дні було розстріляно пів-Києва. Саме після цих кривавих днів Київ став говорити завжди "по-російськи".

Сама письменниця раніше жила в Кропивницкой області (перш Кіровоградська, - прим. ред.) і згадує про стан справ там. За твердженням Ніцой, в той час була лише одна україномовна школа і ту вважали для відсталих дітей.

Вчителям, які займалися викладанням української мови, платили на 20% менше зарплати в порівнянні з вчителями, що викладають російську мову. До того ж вчителі російської мови отримували надбавку. І при всьому цьому вважалося, що "в СРСР українська мова не притеснялся". За розповідями Лариси Ніцой, його просто висміювали і вважали мовою бидла.

Також письменниця вважає, що всі розмови про сучасне утиск російської мови суцільним маренням.

"Сьогодні в Україні "утискається російська мова", і тому на всіх розкладках ми бачимо 98% російськомовних журналів і газет. І тільки 2% українською мовою. Зараз в Україні "утискається російська мова", і тому всі телеканали у нас транслюються російською мовою. І тільки трошки додається українського. Сьогодні у нас суцільні "утиски російської мови" на вулицях, у нас люди зовсім не говорять по-російськи", - висловлює свою думку Лариса Ніцой.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.иа", Потап кинув виклик Ніцой.

Автор матеріалу: 
Кристина Бурдюгова
Теги: 
Ніцой, письменниця, українська мова
Да уж, як же все-таки швидко летить час
0
0
14:57 16.07.2018
Світлана Лобода зараз вирушила до Парижа, звідки часто публікує нові фото
0
0
14:39 16.07.2018
Даша Астаф'єва обожнює показувати розкішне тіло, адже дуже ретельно займається собою
0
0
13:53 16.07.2018
Анастасія Волочкова придумала тортури для очей гірше шпагатів
0
0
13:41 16.07.2018
У мережі вже давно ходять чутки про вагітність Наді Дорофєєвої, які розводять надто уважні фанати
0
0
13:11 16.07.2018