Директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович розкритикував пропозицію щодо переходу на використання латинського алфавіту в українській мові замість кирилиці. За його словами, Україні від цього точно не виграє.

Про це В'ятрович написав на своїй сторінці в Facebook.

"Кирилиця - це фундаментальний елемент нашої тисячолітньої культури та ідентичності. Відмова від неї зробить нас слабкішими, тому що розчинить нашу унікальність", - заявив він на своїй сторінці в Facebook.

На закиди щодо того, що країна-агресор Росія також використовує кирилицю, В'ятрович відповів, що немає сенсу відмовлятися від своєї історії.

Популярні новини зараз
Нові правила військового обліку: українців штрафуватимуть без їхнього відома Гороскоп на тиждень 6-12 травня для всіх знаків Зодіаку: труднощі Близнюків, союзники Скорпіона та успіхи Риб Подорожчає не лише електроенергія: комуналка стане непідйомною ношею Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись
Показати ще

"Через Росію відмовлятися від своєї спадщини не варто. Тому що при такій логіці слід забути і про історію Русі", - пояснив історик.

Нагадаємо, нещодавно міністр закордонних справ Павло Клімкін виступив з ініціативою щодо переходу на латиницю, беручи приклад з інших європейських країн. Це питання набуло широкого розголосу, а однією із перших, хто не погодився із намірами очільника МЗС, стала відома українська письменниця та педагог Лариса Ніцой. Письмениця розкритикувала цю ідею, на її думку, писемність, як і історію варто зберегти для наступних поколінь та не цуратися того, чого ми досягали століттями.

Крім того, Росія й раніше заявляла про те, що Україні варто переходити на латиницю та навіть представила новий алфавіт, яким нібито ми повинні користуватися, крім того у новому варіанті росіян збереглась літер" Ї".

Як повідомляв портал "Знай.ua", з казахської мови приберуть кирилицю, замінивши на латиницю. Таке рішення прийняв президент Нурсултан Назарбаєв. Наразі спеціалісти розробляють диний стандарт їх нового алфавіту.

Також ми писали про те, що з кожним роком ​​дедалі частіше від українців чути заклики скасувати поняття "по батькові": це спадщина "совка" і не більше, а більшість європейських країн зовсім його не використовують.