В Європі зафіксовано вже кілька летальних випадків від небезпечної інфекційної хвороби лістеріозу. В Україні вже повідомляється про одного хворого. Ця хвороба здатна завдати істотної шкоди здоров'ю, вона вражає головний мозок і нервову систему інфікованого.

Повідомляється, що в особливій групі ризику знаходяться діти, вагітні жінки та літні люди.

Імовірно в Україну бактерія лістеріозу потрапила в пачці замороженої кукурудзи з Угорщини. На даний момент цей продукт угорського виробництва активно вилучають з продажу в магазинах України.

Випадки захворювання лістеріозом раніше були зафіксовані в Австрії, Данії, Фінляндії, Швеції і Великобританії. Відомо принаймні про 10-ти померлих в Європі від цієї хвороби.

Популярні новини зараз

Двоє копів усамітнилися в туалеті, думаючи, що їх не бачать: попу жінки у формі не витримав умивальник

Зірка "МастерШеф" Ольга Мартиновська похвалилася сімейним щастям в обіймах доньки і Ектора Хіменеса-Браво: "Вже подружжя"

Дівчина встала на коліно перед відкинутим Огнєвіч Максом Тарапатою: "Пропозиція руки і серця"

33-річний шеф-кухар забив татуюваннями майже все тіло за 2 мільйони гривень: "Найболючіше в попі"

Показати ще

В Україні лістеріозом захворіла жінка, яка купила пачку замороженої овочевої суміші. Поки що зафіксований лише один випадок. Однак у хвороби тривалий інфекційний період – 70 днів, інфекціоністи вже забили на сполох.

Небезпека інфекції в тому, що лістеріозом можна легко заразитися, через харчові продукти, а ускладнення хвороби дуже серйозні, аж до летального результату.

Перші симптоми схожі на звичайне харчове отруєння, а після на шкірі з'являються дрібні рожеві висипання. Вони можуть з'являтися на слизовій рота, глотки, стравоходу і як невеликі сірувато-білі гранульоми.

Заразилися лихоманить, з'являються розлади дихання, напади ціанозу і тахікардія. У разі, якщо її вчасно не діагностувати і почати лікувати, то хвороба починає вражати нервову систему і головний мозок.

Бактерії роду Listeria вражають людей і тварин. Тварини – кішки, собаки, вівці, гризуни – заражаються через корми, зокрема силос, де й розмножуються лістерії. Людина може заразитися через харчові продукти – овочі, м'ясо.

Збудник хвороби може проникнути в організм не тільки через травний тракт, але і через органи дихання, очі, статеві органи, шкіру.

Нагадаємо, будьте пильні: Україні загрожує спалах нової епідемії.

Як повідомляв Знай. ua, будьте пильні: страшна інфекція вбиває українців.

Також Знай. ua писав, що вчені попередили людство про суперпандемии.