Завдяки плановій перевірці в одному з магазинів Енергодара Запорізької області комісія виявила дуже небезпечні дитячі іграшки. Про це стало відомо завдяки повідомленням прес-служби Держпродспоживслужби регіону.

Фахівці управління захисту прав споживачів виявили в продажу дитячі іграшки червоного кольору «Angry Birds» ТМ Movie. Виробництво – Китай.

У цих іграшок немає належного знака відповідності технічним параметрам про те, що вони є безпечними. До адміністрації магазину застосували адміністративно-господарські санкції.

Фахівці Госпотребслужбы попереджають, що покупці повинні перевіряти характеристику товару, особливо дитячих іграшок. Часто до складу барвника входять небезпечні речовини, такі як кадмій. Вони перевищують допустимі норми у 80 разів.

Популярні новини зараз

ДТП забрала життя української рекордсменки: їй було всього лише 21

Юля "Зайка" зізналася, чи вільне її серце після фіналу "Холостяка": "Прийшов у формі"

Леся Нікітюк в латексі показала, як дівчата можуть ловити рибку: з великою попою і вудкою в руках

Регіна Тодоренко зізналася в сексі на "Орлі і Решці": "брудне дівчисько" і важливість розміру

Показати ще

Кадмій – один з найбільш токсичних важких металів віднесений до 2-го класу небезпеки – "високонебезпечні речовини". Як і багато інші важкі метали, кадмій має виразну тенденцію до накопичення в організмі – період його напіввиведення становить 10-35 років.

Наслідки отруєнням кадмієм серйозні. Будучи антагоністом кальцію, кадмій витісняє його з кісток, провокуючи розвиток остеопорозу, остеомаляції. У дітей і дорослих викривляється хребет, деформуються кістки.

У дитячому віці отруєння кадмієм призводить до нейропатії та енцефалопатії. Кадмій цинк витісняє з ферментних систем, біомолекул. Це призводить до порушення ферментативних процесів, патологічних процесів у печінці та нирках.

Відомо канцерогенний вплив сполук кадмію на організм. Хронічне отруєння важким металом збільшує ризик розвитку злоякісних новоутворень.

Як повідомляв портал "Знай.uа" у Києві в торговому центрі "Квадрат", що біля станції метро "Лук'янівська" продають дитячі іграшки із символікою Російської Федерації.