Сім'я росіян, які втекли із культурної столиці РФ Санкт-Петербурга та вже три роки проживають в Україні, розповіли, як безнадійно оббивають пороги держустанов з метою отримати статусу біженців та як насправді ставляться до нашої країни та подій, що зараз тут відбуваються.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це родина Шумаків розповіли "Радіо Свобода".
Олексій і Жанна Шумак переїхали з Росії взимку 2014-2015 рр., зараз живуть у селі на Дныпропетровщині.
До України їх змусила переъхатии війна на сході країни, а точніше їх проукраїнська позиція.
Як зізнається глава сім'ї, їм в один момент стало соромно за те, що вони живуть в Росії, вони вирішили розпрощатися з російським громадянством. Їм набридло працювати, платити податки та робити будь-що для тієї країни.
Рішення переїхати, каже він, виникло під впливом подій на Майдані в Києві. В Україні у них не було родичів, але з'явилися друзі та однодумці.
"Так, нам до сих пір соромно. Ми з російськими паспортами. Зараз мій статус - особа, яка подала документи на отримання статусу біженця. Міграційна служба розглядала наше запитання півтора року і відмовила, я вважаю, необґрунтовано", - говорить Олексій.
За його словами, повернутися назад до країни-агресора – взагалі не варіант, вони більше про це не думають. А життя в РФ порівнюють з рабством.
"Мабуть, ми вже виросли з цього - бути рабами, ми хочемо бути вільними людьми і жити у вільній країні", - говорить Шумак.
За словами чоловіка, вони не втрачають надії , що все ж отримають статус біженців в Україні, а якщо нічого не вийде, спробують пошукати кращої долі в інших країнах.
Олексій Шумак
"Майдан і події, які відбулися після цього, нас якось надихнули на те, що Україна буде вільною, що вона не буде черговим клоном Росії. Якщо у нас тут нічого не вийде, що ж, будемо намагатися знайти свою долю в інших країнах, які нас приймуть".
Дивіться, як переселенці з Донбасу облюбовують для життя Чорнобильську зону
Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", на українському держкордоні росіянка попросила статус біженця, оскільки її, як опозиційну активістку, переслідують в РФ.