В Україні, незважаючи на конфлікт з Росією, не слід забороняти вивчення російської літератури, в тому числі таких письменників, як Лев Толстой чи Федір Достоєвський, але їх потрібно вивчати набагато менше. Про це заявив Володимир В'ятрович в інтерв'ю для Радіо Свобода.

Але, підкреслив він, вивчення світової літератури не повинно зводитися тільки до російської, як це в основному було за часів Радянського Союзу.

"Можна і потрібно вивчати і російську літературу в рамках світової літератури. Але разом з тим треба розуміти, що не меншу роль у світовій літературі зіграли і Бальзак, Діккенс. Коли я вчився в радянській школі, у нас фактично не було світової літератури. У нас вся світова література зводилася, власне, до Толстого і Достоєвського. Це абсолютно неправильно, некоректно. Це як раз є певне викривлення і гіперболізація ролі російської культури в рамках світової", - пояснив В'ятрович.

Популярні новини зараз
Навіть на збір полуниці не пустять: Польща перестане приймати українських біженців Депутат від ОПЗЖ купує психіатричній лікарні "золоті овочі": знайшов нову "годівницю" Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон Як дізнатися про нарахування субсидії восени 2023 року - покрокова інструкція
Показати ще

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа" досить суперечлива пропозиція директора Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича про заборону ряду російських музичних і літературних діячів практично розділило суспільство на два табори.