В Україні, незважаючи на конфлікт з Росією, не слід забороняти вивчення російської літератури, в тому числі таких письменників, як Лев Толстой чи Федір Достоєвський, але їх потрібно вивчати набагато менше. Про це заявив Володимир В'ятрович в інтерв'ю для Радіо Свобода.

Але, підкреслив він, вивчення світової літератури не повинно зводитися тільки до російської, як це в основному було за часів Радянського Союзу.

"Можна і потрібно вивчати і російську літературу в рамках світової літератури. Але разом з тим треба розуміти, що не меншу роль у світовій літературі зіграли і Бальзак, Діккенс. Коли я вчився в радянській школі, у нас фактично не було світової літератури. У нас вся світова література зводилася, власне, до Толстого і Достоєвського. Це абсолютно неправильно, некоректно. Це як раз є певне викривлення і гіперболізація ролі російської культури в рамках світової", - пояснив В'ятрович.

Популярні новини зараз
Володимир Дантес показав, кому дарує квіти після розставання з Надею Дорофєєвою: "Хвилюючий момент" Головні новини за 25 травня: трагедія Олени Зеленської, реванш Усика, нові пенсії та загибель чемпіона на війні Путінська підстилка Іван Охлобистін сам того не розуміючи розкрив всю сутність "русского мира": "Ми — орда" Такою її ще не бачили: зірка "Кварталу 95" Олена Кравець відкрила в собі новий талант, "Я ридала весь день"
Показати ще

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа" досить суперечлива пропозиція директора Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича про заборону ряду російських музичних і літературних діячів практично розділило суспільство на два табори.