Доволі суперечлива пропозиція директора Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича щодо заборони низки російських музичних та літературних діячів практично розділила суспільство на два табори. Втім, судячи з усього, ідея не витримує критики.

Якщо детальніше заглибитися в історію, то можна знайти численні факти на підтвердження культурних зв'язків зі столицею того ж таки Віткора Цоя, або Михайла Булгакова.

В'ятрович у своєму Facebook згадав не тільки про них: під прицілом опинилися ще Алла Пугачова та Володимир Висоцький, натякаючи на нібито їх причетність до пропаганди "русского мира".

Не розділив таку позицію політтехнолог Олександр Нойнец:

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

"Боротьба з імперіалізмом - це соціалізм. Соціалізм - це як раз заборона книг і визначення мудрим чиновником того, що можна думати і куди дивитися ".

З такою ж іронією відреагував на пропозицію щодо заборони Цоя блогер Володимир Завгородній:

"О люди, що так давно і раніше нас всіх зневажають Цоя. Звідки ви так добре знаєте його творчість, що легко знаходите його відгомони в Joy Division? ", - підкреслив він.

Дерево змін – місток між Києвом та "Кіно"

Це місце знає кожен мешканець столичних Березняків, воно вважається місцевою визначною пам'яткою і місцем "паломництва" фанатів відомого рокера. Щороку біля озера Тельбін вони збираються, аби відзначити річницю артиста.

Саме тут зняв кілька кліпів ("Далі діятимемо ми", Закрий за мною двері, я йду", "Кінець канікул" та інші) український режисер Сергій Лисенко в 1986 році. Побудували на честь Цоя і парк, але чомусь назвати його ім'ям забули.

Дивіться: Віктор Цой "Зачини за мною двері, я йду"

"Він захоплювався нашим містом. Коли ми розповідали про свої плани на літо, про те, що хочемо поїхати в Крим, то Вітя здивувався: "У вас же не місто, а курорт! Навіщо їхати ще кудись? "- розповідала подруга лідера "Кіно" Людмила Нагорна.

Столиця - улюблене місто Булгакова

Письменник народився на вулиці Воздвиженській, 10 (нинішня Кудрявська) у Києві, де колись не було навіть бруківки, і постійно стояло болото. Його родина провела тут чимало часу: з 1895 - 1903 роки, а після народження ще однієї дитини змушені були переїхати.

Кожен, хто уважно читав його твори, наприклад "Білу гвардію" чи "Дні Турбіних", помітив: Булгаков описує ніщо інше, як Першу чоловічу гімназію - будівля по бул. Тараса Шевченка, 14, де зараз знаходиться "жовтий корпус" КНУ.

Сцени "Ісус перед Пілатом" із "Майстра та Маргарити" натякають на приміщення Володимирського собору: припускають, що саме там автор черпав натхнення на релігійну та історичну тематику. Музей Булгакова зараз може відвідати кожен охочий, він знаходиться за адресою: Андріївський узвіз, 13.

Дивіться: Прогулянка Андріївським узвозом і будинок-музей Булгакова

Як повідомляв портал "Знай.ua", В’ятрович прояснив свою заяву відносно заборони творчості Володимира Висоцького та Віктора Цоя.