Сучасні технології вносять корективи в наше життя щодня. Нові технології, автоматизовані системи, цифровизація - все це створює можливості для бізнесу, який активно реагує на інновації. Спеціалісти зробили прогноз з приводу того, як зміниться ринок праці в Україні в найближчі роки.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк пише "Обозреватель", штучний інтелект може стати серйозною загрозою для робочих місця, в тому числі і в Україні.
Що зміниться з масовим приходом машин
"Будь-яку роботу, яку може виконувати машина, в майбутньому буде виконувати машина, впевнені дослідники. Таким професіям, як вантажник або касир, дають всього 5-7 років. Мовляв, після цього вигідніше буде використовувати машини, які по заданим алгоритмам буду займатися транспортуванням вантажів, і спеціально обладнаними касами, на яких покупці самі зможуть "пробивати" свої покупки. Прогрес не загрожує тільки тим, хто займається творчістю, працює з людьми і т.п. Єдина сфера, яку ще не вдалося оцифрувати, це почуття", - повідомляють фахівці, які обговорювали дане питання на Всесвітньому економічному форумі McKinsey Global Institute.
В Україні звичні всім професії не зникнуть як мінімум 10-15 років, впевнений HR-експерт Олександр Білоус. Без роботи залишаться тільки ті, хто не встигне адаптуватися до змін. "Зараз навіть продавці в супермаркетах повинні вміти користуватися комп'ютерами, освоювати касові апарати. У майбутньому кожен повинен буде знати основи програмування - такі прогнози озвучують вже давно. І це логічно. Все більше завдань виконується автоматичні, цифровизация кожен день проникає в абсолютно всі сфери", - пояснює експерт.
З таким твердженням погоджується і дослідник Лідія Ткаченко. На її думку, Україна зміни ринку праці торкнуться, але зі значним запізненням.
Що залишиться
"Вплив штучного інтелекту на майбутнє не означає кінець світу для робочих місць. Зрештою, машини не створюють себе. Швидше, ми повинні керуватися інноваціями відповідально. Це означає відкриття нових вікон можливостей, а не усунення їх", - йдеться в публікації ВЕФ.
За словами експертів, нашу країну зміни також не обійдуть, однак прийдуть із деяким запізненням.
Ще одне важливе трансформація - за таланти будуть конкурувати не тільки компанії, але й цілі міста. Вже зараз сотні міст після оголошення великими компанії інформації про відкриття чергового штабу змагаються за те, щоб привернути до себе бізнес.
Експерти сходяться на думці: з огляду на українські реалії, затребуваними залишаться професії в таких сферах: охорона здоров'я, будівництво, ощадні технології, програмування, фінанси, аграрний сектор. У той же час юристи вже через 7-10 років можуть стати куди менш затребуваними. Більшість форм можна буде заповнити за допомогою спеціалізованих програм, а нотаріусу можуть зовсім зникнути.
Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", що українцям потрібно знати про запізнення та штрафи від роботодавців.