Міжнародні інвестори відмовляються інвестувати в Україну не тільки через бойові дії на Донбасі. Величезний вплив робить нестабільність економіки країни.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомив президент Української національної іпотечної асоціації Сергій Волков, передає ZN.UA. Він зазначає, що ситуацію можна виправити за допомогою давно напрацьованих в міжнародній практиці механізмів, таких як сек'юритизація.
Це спосіб залучення інвестицій шляхом розміщення цінних паперів, що погашаються майбутніми грошовими надходженнями від активів, які відділяються і служать джерелом майбутніх розрахунків з інвесторами.
"Стимулювання залучення інвестицій в довгострокові проекти з розвитку транспортної, енергетичної, житлово-комунальної та соціальної інфраструктури може бути реалізовано у вигляді запуску в обіг інфраструктурних облігацій, за якими виконання зобов'язань забезпечується власне активами, створюваними на залучені кошти, - платежами за користування, абонплатою, зборами і т.д. ", - пояснив Волков.
Подібний механізм, за словами експертів, дозволить банкам позбутися проблемної заборгованості і ефективно контролювати стягування боргів. Фінустановам не доведеться проводити тривалі процедури, що передують списанню безнадійних активів з балансу. Після того, як банки звільняться від проблемних активів, у них з'явиться можливість відновити кредитування.
Волков підкреслив, що впровадження сучасних фінансових механізмів дозволить пожвавити реальний сектор економіки - будівництво житла, промисловості, розвиток інфраструктури.
Крім того, з'явиться можливість убезпечити від розкрадання та знецінення пенсійні заощадження після проведення профільної реформи.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, в Дніпрі з'явиться сучасна котельня, яка зможе працювати без використання газу.