Українців незабаром очікує накопичувальна система пенсійного страхування - вони будуть "відривати від серця" частину зарплати, щоб забезпечити собі гідну старість.

Скільки років доведеться відкладати і скільки можна зрештою зібрати грошей - розбиралася газета "Сегодня".

Згідно з документом, який розробляє Кабінет Міністрів України, громадяни країни молодші 35 років з 2019 року зобов'язані будуть збирати на свою пенсію.

У перший рік відсоток від зарплати становитиме 2%, а потім зростатиме на 1% щороку, поки не досягне 7%. І це при тому, що обов'язковий соціальний внесок у 22% ніхто скасовувати не збирається. Зрештою, українці платитимуть за майбутню пенсію 29% від зарплати.

Популярні новини зараз
Астролог побачив у травні "лихо" для України Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою Німеччина вводить суворі обмеження: як це вплине на українців Це має робити кожен, хто має смартфон: чохол і скло на екран не захистять
Показати ще

"Згідно із законом про пенсійне держстрахування, протягом перших 2 років після запуску накопичувальної системи діятиме держфонд. А потім учасник зможе перевести накопичення у недержавний фонд", - пояснив керуючий директор групи ICU Григорій Овчаренко.

А от міністр соціальної політики Андрій Рева вважає, що українці від початку повинні мати можливість самі вибирати фонд.

"Внесок повинен платити сам працівник зі свого заробітку, тому що це його кошти, які він повинен накопичити", - підкреслив Рева.

Чиновники також мають подбати про те, щоб накопичені кошти не "з'їдала" інфляція. За словами Овчаренка, ці механізми зараз допрацьовуються.

Ще одна цікава подробиця - накопичений актив не можна заповідати. Це не стосується тільки тих внесків, які зроблені добровільно у недержавний фонд.

Дивіться сюжет про мінімальну пенсію

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", названо головний фактор, який зберігає здоров'я на пенсії.